Wybierz region

Wybierz miasto

  Sebastian Kawa przygotowuje się do prestiżowych zawodów... dyżurując w szpitalu

  Autor: (wot)

  2005-12-30, Aktualizacja: 2005-12-30 15:29 źródło: Dziennik Zachodni

  Sebastian Kawa odlicza dni do szybowcowego Pucharu Świata, który odbędzie się w Nowej Zelandii. Mieszkaniec Międzybrodzia Żywieckiego i zawodnik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, zajmujący aktualnie pierwsze miejsce w ...

  Sebastian Kawa odlicza dni do szybowcowego Pucharu Świata, który odbędzie się w Nowej Zelandii. Mieszkaniec Międzybrodzia Żywieckiego i zawodnik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, zajmujący aktualnie pierwsze miejsce w światowym rankingu pilotów szybowcowych, wylatuje z Polski 12 stycznia. Prestiżowe zawody, porównywane przez niektórych do żeglarskich regat Admiral Cup, rozpoczną się dziewięć dni później. Sama podróż zajmie szybownikowi blisko dwa dni. Zanim zdąży przestawić się na miejscowy czas, miną kolejne dwa, może trzy dni.

  Tak naprawdę będzie miał więc niewiele czasu, żeby potrenować przed czekającym go nie lada wyzwaniem. Tymczasem ostatni raz szybował na całego we wrześniu. Zdobył wówczas mistrzostwo świata w wyścigach szybowcowych. Od tego czasu odbył jeden lot rekreacyjny. Jego bliscy śmieją się, że do zawodów na odległym kontynencie przygotowuje się... pełniąc dyżury lekarskie w Szpitalu Ogólnym w Bielsku-Białej.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)