Grali o Puchar Hotelu Złoty Groń [ZDJĘCIA]

Paulina Żmijowska
Zdjęcia: Akademia Piłki Nożnej Góral Istebna
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Hotelu Złoty Groń został rozegrany na boisku Zaolzie w Istebnej. Wydarzenie zgromadziło nie tylko najlepsze drużyny z okręgu, ale przede wszystkim wiernych kibiców i fanów futbolu, co znacznie przerosło oczekiwania organizatorów.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn z ponad 130 młodymi zawodnikami z rocznika 2009 i mniej (2010, a nawet 2011!). Organizatorem oraz gospodarzem spotkania była Akademia Piłki Nożnej Góral Istebna. Na trzech boiskach rozegrano 60 spotkań. Dorośli kibicie mogli skosztować regionalnych przysmaków w postaci istebniańskiej kiełbasy i karczku z grilla, a najmłodsi skorzystać z przygotowanych, dmuchanych zjeżdżalni. Całość oprawiona została specjalnie przygotowaną muzyką, która towarzyszyła zawodnikom i ich rodzinom w trakcie całej imprezy.

Podczas turnieju nie dało się przejść obojętnie obok wielkiego zaangażowania piłkarzy (szczególnie tych najmłodszych), dla których 8-godzinny wysiłek fizyczny był nie lada wyzwaniem. Oprócz rozgrywek na boisku, uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w konkursach, m.in. dryblingu (slalom z piłką), króla strzelców czy najlepszego bramkarza.

Na uwagę zasługuje wyczyn siedmioletniego Lukasa Beckera z zielonej drużyny UKS Lisek Milówka, który otrzymał aż dwie nagrody: w konkursie Mistrza Dryblingu oraz Króla Strzelców Turnieju, strzelając najwięcej, bo aż 21 bramek. Z kolei tytuł Najlepszego Bramkarza otrzymał zawodnik drużyny Górnik Zabrze, Paweł Wojciechowski.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Tiki Taka Żywiec wygrywając różnicą jednej bramki z UKS Milówka, który uplasował się na miejscu drugim. Miejsce trzecie zdobył zespół Lukam Skoczów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom dobrej piłki, a organizatorzy turnieju wykonali naprawdę świetną robotę.

- Jestem dumny ze swojego zespołu, który w składzie zaledwie siedmiu dysponowanych osób zaszedł tak daleko. A to dopiero początek – komentuje Szymon Węglarz, trener zespołu UKS Milówka.

Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami i medalami, a najlepsi zawodnicy otrzymali specjalne statuetki i nagrody rzeczowe.