Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Leśnej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W wyniku potrącenia przez samochód, pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Żywcu. Jak ustalili policjanci, kierująca oplem corsa, 24-letnia mieszkanka Twardorzeczki, jadąc od strony Żywca w kierunku Lipowej, potrąciła 50-letniego mieszkańca Lipowej, który przebiegał przez jezdnię.

Policjanci ustalili, że kobieta była trzeźwa. Okazało się natomiast, że pieszy jest pijany. Miał aż 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.


W ciągu ostatnich dni to kolejne zdarzenie drogowe z udziałem pieszych na drogach Żywiecczyzny.
Stróże prawa proszą szoferów o ostrożność, a pieszych o używanie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność, a tam samym bezpieczeństwo podczas poruszania się w okolicach dróg.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kri_ (gość)

Kilkanaście lat temu przeżyłem podobne zdarzenie, mieszkaniec Leśnej wtoczył się na jezdnie i przetrącił słupek przedni w maluchu. Jemu nic się nie stało - był "zaszczepiony" 2,6 promilami, mnie pozostało składanie bezsensownych zeznań i pokrycie naprawy z własnej kieszeni. Tyle lat minęło, pijacy tacy sami lub gorsi (a wydawałoby się taka świątobliwa parafia...)