Uczniowie z Austrii, Turcji, Węgier, Włoch, Belgii oraz Polski odwiedzili Żywiecczyznę w ramach międzynarodowego programu Comenius, jaki od ubiegłego roku realizuje Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Młodzi ludzie dzieląc się swoimi doświadczeniami, przede wszystkim wiele się od siebie nauczyli. Zagraniczni goście mieli też okazję zwiedzić najpiękniejsze zakątki Beskidu Żywieckiego, m.in. Korbielów, Babią Górę, jak również górę Żar.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Artur (gość)

Brawo. Popieram takie akcje, bo dzięki temu społeczeństwo polskie staje się bardziej tolerancyjne i otwarte na inność. Niestety ale nadal mimo tego że wielu z nas deklaruje że jest tolerancyjna boimy się inności - z zaciekawieniem patrzymy na niepełnosprawnych, przyglądamy się ludziom o innym kolorze skóry, komentujemy niestandardowe pary (np. niski chłopak, wysoka dziewczyna, stary i młoda itp.), boimy się homoseksualistów. Ludzie boją się odmienności, a przecież to ludzie tacy jak my, tylko chcą żyć po swojemu, mają odwagę wyjść poza schematy.
Takie spotkania integracyjne mają pomóc ludziom zrozumieć że odmienność jest piękna.