Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w pływaniu

KLM
W kalendarz sportowych imprez w Bielsku-Białej od wielu już lat wpisują się, organizowane przez Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Rywalizacja odbywa się w czerwcu na odkrytych pływalniach − jeszcze kilka lat temu była to głównie „Panorama”, natomiast obecnie zawody odbywają się na pięknie zmodernizowanym „Starcie” w Cygańskim Lesie.

Tegoroczne „Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych” miały miejsce 18 czerwca. Współorganizatorami imprezy były: Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

O 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowało 160 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 18 szkół podstawowych oraz 72 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 13 gimnazjów. Otwarty charakter zawodów dał możliwość zaprezentowania umiejętności pływackich, nie tylko uczniom bielskich szkół, ale także młodzieży szkolnej z Bujakowa, Jasienicy, Kóz i Szczyrku.

Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej szkół podstawowych zdobyła SP nr 36 ZSO im. Armii Krajowej (145 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęła SP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Kozach (84 punkty), a III miejsce - SP nr 33 im. Kornela Makuszyńskiego (80 punktów).

W punktacji łącznej szkół gimnazjalnych puchar za zajęcie I miejsca zdobyło Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha (88 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęło Gimnazjum nr 11 im. Jerzego Kukuczki (58 punktów), a III miejsce - Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II (50 punktów).