Niektóre pociągi Kolei Śląskich jeżdżą po Żywiecczyźnie ze sporymi opóźnieniami.

Największe opóźnienie miał w poniedziałek pociąg „Piernatka”, który z Żywca do Zwardonia miał wyjechać o godz. 13.10, a spóźnił się aż… 80 minut!
– Marzniemy na stacji, ale musimy czekać, bo nie mamy czym innym dostać się do domu – przyznała w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Danuta Bryś z Soli, która czekała na pociąg razem z 14-letnim synem.

O kwadrans opóźniony był też poniedziałkowy pociąg Skalnica ze Zwardonia do Katowic, a jak poinformowali nas pasażerowie, popołudniowe i wieczorne połączenia też miały od 15 do 30 minut poślizgu.
– Od nowej spółki kolejowej oczekują głównie punktualności, większej liczby połączeń dostosowanych do potrzeb pasażerów oraz lepszego komfortu jazdy – powiedziała nam z kolei żywczanka, Ewelina Tyc.

We wtorek i środę też występowały opóźnienia, ale już mniejsze.

Przypomnijmy, że nowa spółka kolejowa powołana przez samorząd województwa śląskiego zaczęła u nas jeździć od minionej niedzieli (9 grudnia). Wcześniej po torach naszego powiatu jeździły pociągi Przewozów Regionalnych.

Warto dodać, że żywczanie oraz mieszkańcy powiatu doczekali się także częściowego remontu dworca kolejowego w Żywcu. Wymalowana została już elewacja od strony parkingu, natomiast dzisiaj montowano nowe drzwi wejściowe. Prace modernizacyjne prowadzi spółka PKP Dworce Kolejowe S.A.

Jak zaznaczają pasażerowie, oczekiwaliby jeszcze remontu poczekalni.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY ZE STACJI ŻYWIEC, ZWARDOŃ, BIELSKO-BIAŁA, A TAKŻE ROZKŁAD JAZDY OBOWIĄZUJĄCY NA WSZYSTKICH STACJACH W CAŁYM WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM, ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC TUTAJ!

Marek Woroch, prezes Kolei Śląskich mówi w materiale wideo o trudnej sytuacji kolejowej na Żywiecczyźnie:A co Wy sądzicie o nowym przewoźniku? Jak sprawdza się na torach Żywiecczyzny? Mieliście już okazję jechać pociągami Kolei Śląskich? Podzielcie się swoją opinią z innymi, komentujcie poniżej!

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ciuchcia (gość)

Odp widac ze z Ciebie byly pzpr-owiec za male potkniecie juz bys zmienial komus personalia. Daj sie ludziom wykazac. Tusk jest u wladzy juz 5 lat i dalej poj*****y i oszolomy w niego wieza

do Górala (gość) (Góral)

Zapomniałeś dodać, że większa część trasy kolejowej Żywiec-Sucha Beskidzka znajduje się na terytorium województwa małopolskiego. Więc, bez względu na to co się dzieje na Śląsku, potrzebny jest ukłon marszałka małopolskiego. Bez taniej propagandy - proszę.

Żywczak (gość) (k)

No, i ten komentarz jest wreszcie rzeczowy - oczywiście, że sytuacja nie jest idealna, ale faktycznie trzeba mieć nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej.

Góral (gość)

Dziwią mnie Ci, którzy plują na KŚ, a dziennikarz z DZ - się tylko skompromitował. Niezależnie od tego, co się dzieje na Śląsku, Żywiec nie ma co narzekać. Pociągów jest więcej. A to, że nie wszystkie zatrzymują się na pipidówkach - to jest krok w dobrą stronę. Kolej na całym świecie funkcjonuje tak samo, są pociągi osobowe (zatrzymujące się wszędzie) i są te przyspieszone. Chwalić tylko KS, że umożliwiły mieszkańcom Żywca DODATKOWE pociągi, które szybciej pokonują trasę z Żywca do K-c, nie wspominając już o bezpośrednich połączeniach z Ż-ca - do Częstochowy. A tabor - też się poprawił - nawet stare przedziałówki są 1000 razy lepsze od śmierdzących kibli. A tym którzy narzekają sugeruję spojrzeć na linię Żywiec - Sucha Beskidzka - linia jest przeznaczona do likwidacji. Polskie Linie Kolejowe właśnie zapowiedziały, że chcą się pozbyć tej lini (rozebrać ją) i jedyne co może ich od tego odwieść, to chęć przejęcia tej lini właśnie przez samorząd województwa. Jeśli Marszałek nie zrobi kolejnego ukłonu w naszą stronę - pożegnamy się raz na zawsze z możliwością podróżowania w przyszłości pociągiem do Krakowa i Zakopanego z Żywca - plujcie dalej na KŚ, a zobaczycie do czego to doprowadzi, liczyć możemy tylko na władze województwa, bo chyba każdy widzi na co stać włodarzy lokalnych - na likwidowanie tego co jeszcze zostało.

Żywiec (gość)

Macie próbkę rządów PO w regionie. Chwalmy Boga, że specjaliści z PO nie zawiadują naszym miastem, a przecież tak bardzo, bardzo tego chcieli.

znajacy sprawe kolejarz (gość)

nalezy sie cieszyc ze w ogole jezdza do nas jeszcze pociagi bo nie wiem czy wiecie iz dajecie sobie z tego sprawe ale sa takie plany aby linia kolejowa Zywiec - Zwardon stala sie tylko transportowa a to oznacza ze mialyby wtedy z niej zniknac calkowicie pociagi osobowe. Nie mozemy doo tego dopuscic bo to by juz wtedy byla prawdziwa katastrofa dla Zywiecczyzny
stalibysmy sie juz wtedy totalna dziura zabita dechami

Civic (gość)

Żeby byłą wygoda, obsługa i czystość to pociąg musi przyjechać to raz a dwa najlepiej niech przyjedzie o czasie a jeżeli spoźniony to w granicach rozsądku. Tu nie chodzi o zimie. Ja też mogę powiedzieć, że odśnieżę łopatą 4 kilometry drogi w godzinę tylko po co skoro wiadomo, że nie ma fizycznej możliwości?

Ładnie wyczyszczone komntarze :]

goga33 (gość)

Po co ta afera, przecież kiedyś pociągi też się spóżniały. Dlaczego nie ma opinii o +: np obsługa, wygoda, czystość.Zima to zawsze ryzyko !!

k (gość) (Kajtek)

Przykro jest czytać takie odpowiedzi. Spędzam w pociągu 4 godziny dziennie i ja oraz moi współpasażerowie doskonale wiemy o blokadzie drzwi podczas jazdy. Na szczęście są jeszcze uprzejmi ludzie, którzy pomogą otworzyć drzwi, które w starych taborach naprawdę bardzo ciężko chodzą. Wiem, że nie każde drzwi, ale nieraz na takie trafię. Wiem to ja i inne osoby, które często podróżują pociągiem. Nie twierdzę również, że nowych składów w ogóle nie ma, wręcz przeciwnie. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że stare składy stanowią istotną część obecnego taboru na trasie Żywiec-Katowice. Mam też ogromną nadzieję, że będzie ich coraz mniej.