15 października mija 200 lat od śmierci generała Tadeusza Kościuszki, dlatego rok 2017 został oficjalnie ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki. W związku z tym szczególnym wydarzeniem Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej, Miejskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Żywcu zapraszają wszystkich do udziału w święcie ul. Kościuszki.

Uroczyste obchody rozpocznie spotkanie historyczne, które odbędzie się w piątek, 13 października, o godzinie 19:00 w Corner Hostel na ul. Kościuszki 12. Następnego dnia o godzinie 10:30 będziemy mogli uczestniczyć w przemarszu ul. Kościuszki oraz we mszy Św. w Katedrze NNMP o godzinie 11:00. Z kolei mieszkańcy ul. Kościuszki zapraszają na piknik, który rozpocznie się o godzinie 14:00 na dziedzińcu zamkowym.

Rozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!