Zdjęcie z czterema chłopakami siedzącymi przy stole podczas śniadania od lat krąży w internecie i wykorzystywane jest do różnych memów. Zostało zrobione w Domu Wczasowym Zwardoń. A jeden z jego bohaterów to Tomasz Czajka który ma swój udział w wystrzeleniu w kosmos Falcona Heavy.

Zdjęcie z czterema chłopakami siedzącymi przy stole podczas śniadania od lat krąży w internecie i wykorzystywane jest do różnych memów. Najwcześniej z hasłami „impreza informatyków” lub „impreza matematyków”. Jednym z chłopaków jest Tomasz Czajka, uznany w świecie programista, który od 2016 r. pracuje w firmie Elona Muska SpaceX. Jak podało na Twitterze Centrum Projektów Polska Cyfrowa Tomasz Czajka ma swój udział w wystrzeleniu w kosmos Falcona Heavy.

Zdjęcie zostało wykonane w 1997 roku podczas obozu naukowego Olimpiady Matematycznej w Domy Wczasowym „Zgoda” w Zwardoniu. W takim obozie brali udział ci, którzy najlepiej wypadli podczas finału i zostali wytypowani na zawody międzynarodowe, a także młodsi uczestnicy olimpiady, którzy na finale uzyskali dobre wyniki. Jednym z nich był właśnie Tomasz Czajka.

Zdjęcie wykorzystywane, jako mem internetowy doskonale zna Anna Fiedor z gospodarstwa agroturystycznego „Zgoda”, dawniej Domu Wczasowego „Zgoda" w Zwardoniu.

- Zdjęcie znam, widziałem kilka razy. Chłopcy siedzą przy takim stole z obrusem w kratkę. Ale u nas od tego czasu wiele się zmieniło. To był nasz pierwsze lata, gdy dzierżawiliśmy ośrodek, teraz jest nasz na własność – mówi.

Wspomina, że na te obozy matematyczne przyjeżdżały grupy 20 osób, które przez 2 tygodnie przebywały w ich ośrodku.

- Gwarantowaliśmy im zakwaterowanie i wyżywienie, a między posiłkami mieli zajęcia. Po śniadaniu przechodzili na salę, dostawali zadania i rozwiązywali je. Zajęcia trwały 2-3 godziny. Po obiedzie mieli wykład na temat tego, co rozwiązywali. Uczestnicy tych obozów to była spokojna, fajna i ułożona młodzież. Bardzo dobrze to wspominamy – zaznacza Anna Fiedor.

Zastrzega, że uczestnicy nie siedzieli dwa tygodnie w ośrodku przy rozwiązywaniu zadań, ale mieli urozmaicony czas wycieczkami np. na Wielką Raczę, na Słowację czy Duży Rachowiec. - Jeden z uczestników takiego obozu matematycznego mieszka dziś w Danii, założył rodzinę i po latach przyjechał do nas. Gościli w naszym ośrodku 10 dni – dodaje Anna Fiedor.

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

hehe (gość)

Autor zerżnął temat z wirtualnej polski ale napisał go po swojemu (żałośnie), na dodatek jak się mu wytknęło niski poziom to (złośliwie) dołożył więcej memów.

łysy (gość)

O matko bosko !!!! ja wtedy za d.upami goniłem i browarki waliłem dzisiaj zapierdzielam fizycznie a te kolesie pewnie dzisiaj są prezesami w koncernach achhhhhhhhhhhhhhh !!!! ok ale ja tez daje rade.......

życie (gość)

Szacun chłopaki. Autor powinien wykazać minimalny poziom i pominąć mema. Można dużo ciekawiej było opisać te spotkania matematyczne. To jednak wyższa liga. W sumie jaki autor taki artykuł....