Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z tego samego paliwa powstaje ciepło i prąd

Redakcja
Tak zwana niska emisja to nie tylko efekt używania w kotłowniach paliw o niskiej jakości, to często również skutek spalania śmieci i bardzo niebezpiecznych odpadów. Niektórzy robią to nawet w lecie - żeby np. podgrzać wodę do mycia w bojlerze. Jest jednak sposób, by kominy nad naszymi miastami nie dymiły i nie zatruwały powietrza.

Mijająca zima dała się wszystkim we znaki. Najgorsze było jednak to, że nad wielu śląskimi miastami unosiły się chmury czarnego, często duszącego dymu. To tak zwana niska emisja, o której szeroko i często piszemy. Tymczasem kiedy w naszych miastach kolejne osoby zabija czad, a indywidualne paleniska oraz lokalne kotłownie zanieczyszczają środowisko, wielu zarządców obojętnie patrzy na ciepło z elektrociepłowni, które rozwiązać może praktycznie wszystkie opisane wyżej problemy.

Ciepło docierające do naszych domów z elektrociepłowni poprzez sieć ciepłociągów to rozwiązanie służące nie tylko środowisku, ale także bardzo wygodne zarówno dla mieszkańców bloków, jak i domów jednorodzinnych. Centralizacja źródeł emisji zanieczyszczeń w miejscu wytwarzania ciepła ułatwia kontrolę przestrzegania norm i pozwala likwidować tak zwaną niską emisję, czyli dym z setek kominów i pieców węglowych.

Ciepło z sieci jest także wytwarzane w procesie kogeneracji. To metoda najbardziej przyjazna dla środowiska, gdyż w jednym miejscu, z tego samego paliwa wytwarzane jest ciepło i prąd, a jednocześnie znacznie ograniczana jest emisja zanieczyszczeń.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto