Zawodniczka LKS "Łucznik" Żywiec wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach we Francji

Jakub Marcjasz
Brązowy medal, który Sylwia Zyzańska zdobyła we Francji, to do tej pory jej największy sukces Materiały Prasowe
Sylwia Zyzańska i Natalia Leśniak, łuczniczki LKS "Łucznik" Żywiec, zdobyły brązowe medale Halowych Mistrzostw Świata Seniorów i Juniorów, które odbyły się we francuskim Nimes. Zawody trwały od 24 lutego do 3 marca.

Niespełna 17-letnia Sylwia Zyznańska w drodze po brązowy medal w ćwierćfinale pokonała Amerykankę, w jednej ósmej finału Szwedkę, a w ćwierć-finale Ukrainkę. W półfinale przegrała po barażu 5 do 5 pkt i w decydującej, dodatkowej strzale 9 do 10 z Rosjanką, która później zdobyła srebrny medal. Złoty medal zdobyła Włoszka Andreoli Tatiana, która w półfinale wygrała z L. Ruggieri.

To największy sukces zawodniczki LKS "Łucznik" Żywiec, na co dzień uczennicy pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu, prowadzonej przez LKS "Łucznik" Żywiec.

Wcześniej na Mistrzostwach Świata w Chinach w październiku 2013 roku wywalczyła piąte miejsce w drużynie i uzyskała kwalifikację indywidualną do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży do lat 17, które odbędą się w sierpniu 2014 roku także w Chinach. W maju w Słowenii czekają natomiast Sylwię Mistrzostwa Europy Juniorów, w których - jak zapowiada jej trener - będzie kandydatką do jednego z medali.

- Zawodniczka, która trenuje codziennie po cztery do pięciu godzin strzelania z łuku, odbywa trening siłowy na siłowni i codzienny bieg od 45 do 60 minut przed strzelaniem, jest jednocześnie wzorową uczennicą w szkole ze średnią ocen 5,0 - komplementuje swoją podopieczną trener Jan Lach.

Na tej samej imprezie wraz z koleżanką klubową Marleną Wejnerowską i Karaliną Farasiewicz z Obuwnika Prudnik Sylwia zajęły drużynowo szóste miejsce.

Mistrzostwa we Francji okazały się szczęśliwe również dla Natalii Leśniak, kolejnej reprezentantki LKS "Łucznik" Żywiec, która wspólnie z koleżankami wywalczyła brązowy medal w konkurencji drużynowej. W drodze po medal Polki pokonały w ćwierćfinale Francuzki, w półfinale przegrały z późniejszymi wicemistrzyniami świata Niemkami. W walce o brązowy medal nasze zawodniczki stoczyły dramatyczny i zacięty pojedynek z Białorusinkami, które są aktualnymi wicemistrzyniami świata na torach otwartych z Turcji z października 2013 roku. Złoty medal zdobyły zawodniczki Ukrainy.

- Zdobyliśmy brąz po wielu latach przerwy w zdobyczach medalowych kobiet na mistrzostwach świata - zauważa Lach.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0