Blisko 400 papierowych i żywych żonkili upamiętniających 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim zostało wczoraj wręczonych mieszkańcom Żywca.

Wczoraj w samo południe na żywieckim Rynku Fundacja Klamra wspólnie z Gminą Wyznaniową Żydowską z Bielska-Białej, rozdawały papierowe żonkile.

- W 2018 roku obchodzimy 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji rozdawania żonkili koordynowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Dziękujemy wolontariuszkom i wolontariuszom - stwierdził Dariusz Paczkowski,współzałożyciel Fundacji Klamra. Dodał, że z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dostali 200 papierowych żonkili, a od szkoły ogrodniczej 160 żywych kwiatów.

- Z roku na rok jest coraz większa przychylność dla tej akcji. Młodzież była bardzo otwarta, chętnie przyjmowała żonkile. Z drugiej strony sporo osób nie wiedziało z jakiej okazji są rozdawane, więc dla mnie jest to kolejny argument, że akcja jest potrzebna - dodał Dariusz Paczkowski.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!