Żywiec: Duży sukces żywieckich sportowców

ŁUG
Ranking "System sportu młodzieżowego w 2011 roku", zorganizowany przez Ministerstwo Sportu, rozstrzygnięty został kilka dni temu w Warszawie.

Był podsumowaniem osiągnięć w zakresie sportu młodzieżowego w ubiegłym roku. Sklasyfikowano w nim zawodników, którzy zajęli czołowe pozycje w zawodach sportowych rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Ranking obejmował cztery kategorie wiekowe, od młodzika do młodzieżowca.
Oceniono ponad 3192 klubów z 876 gmin i ponad 361 powiatów ze wszystkich województw. W kategorii miast od 20 do 50 tysięcy mieszkańców, żywieccy młodzi sportowcy zajęli bardzo wysoką trzecią pozycję. W tej kategorii pierwsze miejsca zajęło Zakopane, a drugie - Sopot.
Podczas ogłoszenia wyników miasto Żywiec reprezentował przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Greń i wiceburmistrz Żywca Marek Czul.
- Bardzo wysokie trzecie miejsce jest symbolicznym podziękowaniem dla młodych sportowców, trenerów, działaczy, który angażują się w rywalizację sportową - podkreśla Tomasz Terteka, rzecznik żywieckiego Ratusza.
Dodaje, że to bardzo ważne, że duża grupa młodych mieszkańców miasta Żywca wybiera sport jako formę spędzenia wolnego czasu.
- Sport uczy dyscypliny, rywalizacji i hartu ducha - zaznacza Terteka.
Warto również podkreślić, że w klasyfikacji najlepszych klubów sportowych w miastach liczących od 20 do 50 tysięcy mieszkańców zawodnicy klubu łuczniczego LKS Łucznik Żywiec zajęli bardzo dobrą, bo aż trzecią pozycję na podium.
Z terenu Żywca nie tylko sam Łucznik, ale też więcej klubów uzyskało punkty w rankingu "System sportu młodzieżowego w 2011 roku".
LKS Łucznik Żywiec miał ich jednak najwięcej. Drugi pod względem przyznanych punktów jest BLKS Żywiec.
Kolejnymi klubami są jeszcze: TS Czarni-Góral Żywiec, LITS Anders Jedność Żywiec, MKS Żywiec, TS Mitech Żywiec, Klub Triathlonowy Żywiec, KJK Romico Żywiec, ULKS Zbójnik Żywiec, a także UKS Dwójka Żywiec. - Gratulujemy wszystkim - podsumowuje rzecznik.