Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ale kosmos! Film ze zjazdu na nartach z Pilska o zachodzie słońca robi furorę. Zobacz, jakie CUDOWNE widoki

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Zjazd skitourowy z Pilska o zachodzie słońca - zdjęcia z filmu.
Zjazd skitourowy z Pilska o zachodzie słońca - zdjęcia z filmu. Piotr Adamus
Ale kosmos! Zjazd z Pilska na nartach skitourowych - prawdopodobnie nic piękniejszego dziś nie zobaczycie. Kosodrzewina, śnieg na jednym z wyższych szczytów w Beskidach, szum nart tnących śniegi, a na niebie pomarańcza zachodzącego słońca. Pan Piotr Adamus nagrał film z jednego ze swoich zjazdów na nartach z jednego z najwyższych szczytów w Beskidach. Musicie to zobaczyć!

Spis treści

Pilsko i narty

Ukształtowanie góry, hale i stoki sprawiają, że masyw Pilska oraz okoliczne miejscowości idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa we wszystkich odmianach – od skitouru przez narciarstwo zjazdowe po narciarstwo biegowe. Na górze działa wiele wyciągów – zarówno krzesełkowych, jak i orczykowych. Warto podkreślić także, że nigdzie poza Pilskiem nie ma tras narciarskich położonych wyżej niż one.

Narciarzy przyciągają tutaj nie tylko stoki. Pobliskie miejscowości (np. Korbielów) oferują bazę noclegową. Miejsce do spania znajdziemy również tuż obok nartostrad na Hali Miziowej.

Pilsko – jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów w Beskidzie Żywieckim

Pilsko ma 1557 metrów n.p.m. W Beskidach wysokością ustępuje jedynie Babiej Górze (1725 m n.p.m.). Najwyższy punt Pilska znajduje się już po słowackiej stronie. Na szczycie postawiono wysoki krzyż oraz ołtarz. Widoki z wierzchołka są nieziemskie. Najwyższe partie Pilska są dość charakterystyczne. Na samym szczycie rośnie przede wszystkim gęsta kosodrzewina. Turyści idący szlakiem z polskiego wierzchołka na słowacki mogą mieć wrażenie jakby szli przez zielony labirynt. Z resztą – zobaczcie sami, dzięki filmowi Pana Piotra Adamusa, który wybrał się na skitourową przejażdżkę.

od 16 lat

Turyści lubią wspinać się na tę beskidzką górę

Masyw Pilska ze względu na swoje walory przyrodnicze i schronisko na Hali Miziowej jest także częstym kierunkiem pieszych wycieczek. W klimacie zbliżających się walentynek warto wspomnieć, że szczyt bywa nierzadkim świadkiem zaręczyn zakochanych. Na Pilsku zachody słońca potrafią być oszołamiająco piękne, a rosnąca gęsto kosodrzewina zapewnia każdemu, kto tego potrzebuje, skrawek przestrzeni tylko dla siebie. To piękno jednak potrafi być niebezpieczne. Choć Pilsko nie ma takiej samej „sławy”, jak Babia Góra w kontekście zmieniającej się pogody i trudnych warunków, góry nie wolno lekceważyć.

Dla osób wierzących nie bez znaczenia jest fakt, że łatwo mogą połączyć turystykę z praktykami religijnymi. W niedziele i święta dominikanie z pobliskiej parafii odprawiają w schronisku mszę o godzinie 12.00.

Zjazd z Pilska na nartach skitourowych - prawdopodobnie nic piękniejszego dziś nie zobaczycie. Kosodrzewina, śnieg na jednym z wyższych szczytów w Beskidach, szum nart tnących śniegi, a na niebie pomarańcza zachodzącego słońca. Pan Piotr Adamus nagrał film z jednego ze swoich zjazdów na nartach z jednego z najwyższych szczytów w Beskidach. Musicie to zobaczyć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto