Bielsko-Biała: Siatkarki BKS Aluprof przegrały w Białymstoku z AZS 2:3.

MAM
BKS Aluprof już w drugiej kolejce musiał przełknąć gorycz porażki. Niespodziewanie lepsze od brązowych medalistek ubiegłego sezonu okazały się Akademiczki z Białegostoku.

W tym sezonie BKS Aluprof dysponuje młodym i nieobliczalnym zespołem, któremu ( co naturalne u młodych sportowców) zdarzają się częste huśtawki formy. Bielska drużyna wzloty i upadki przechodziła do tej pory w obu ligowych kolejkach. W pierwszej pokonała Stal Mielec, ale przez większą część spotkania bielszczanki odrabiały straty poniesione na początku każdego seta. Nie inaczej było w Białymstoku, gdzie podopieczne Mariusza Wiktorowicza zmierzyły się z tamtejszym AZS. Pierwszy, drugi i trzeci set to pogoń bielskiej drużyny za rywalem i w 2/3 pogoń udana, bo po przegraniu premierowej partii w dwóch następnych lepsze były siatkarki z południa Polski.
Kiedy wydawało się, że BKS Aluprof poradzi sobie z Akademiczkami, te wygrały czwartego seta i doprowadziły do tiebareaka, w którym okazały się lepsze wygrywając 20:18. Porażka 2:3 z AZS oznacza, że w Białymstoku zostają dwa punkty, a bielska ekipa wraca do domu z jednym oczkiem.
Już w środę w Bielsku-Białej dojdzie do elektryzującego spotkania, w którym gospodynie podejmą mistrza Polski i największego rywala ostatnich lat: Muszyniankę Muszyna.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również