Bliskość, która leczy. Pomóż Fundacji Ronalda McDonalda sprawić, aby rodzina mogła być razem. Wystarczy drobny gest

Materiał informacyjny McDonald's Polska
Fundacja Ronalda McDonalda sprawia, że rodziny mogą być razem. Ty też możesz pomóc!
Fundacja Ronalda McDonalda sprawia, że rodziny mogą być razem. Ty też możesz pomóc! 123 RF/ zdjęcie seryjne/ fizkes
Jedna mała przyjemność może przyczynić się do czynienia dobra. To nie marzenie, ale rzeczywistość. Kolejny już raz rusza globalna akcja McDonald’s – McHappy Day – w której każda zakupiona porcja frytek wspiera chore dzieci i ich rodziny. Dla nas to drobny gest, a dla innych – wielkie wsparcie. Wystarczy w weekendy 3-4 i 10-11 grudnia kupić frytki w McDonald’s, aby każda 1 zł z ich sprzedaży trafiła do Fundacji Ronalda McDonalda na realizację programów, które pomagają rodzinom być razem w trudnym czasie związanym z chorobą dziecka.

Misja Fundacji Ronalda McDonalda

Celem działań podejmowanych przez Fundację Ronalda McDonalda jest sprawienie, żeby pobyt dzieci w szpitalach, szczególnie ten długotrwały, nie wiązał się z koniecznością rozłąki z rodzicami. Działalność Fundacji pozwala na to, aby rodzina mogła być razem w trudnym czasie związanym z chorobą dziecka. Obecność bliskiej osoby to nieoceniona pomoc dla najmłodszych. Dobre słowo czy przytulenie może okazać się najlepszym wsparciem, jakie rodzic ma szansę okazać dziecku.

Dzięki działaniom podejmowanym przez Fundację Ronalda McDonalda rodzice nie muszą martwić się o to, że ich dzieci będą samotne w szpitalu podczas długotrwałego leczenia. Inicjatywy, takie jak budowa Domów Ronalda McDonalda, zakup łóżek dla rodziców, czy tworzenie w szpitalach Pokojów Rodzinnych stanowią realizację misji „Aby rodzina mogła być razem”. Chodzi więc tylko i aż o to, aby w trakcie hospitalizacji dziecka zarówno rodzice, jak i inni bliscy mogli być razem, ale też żeby czuli się komfortowo, przebywając poza swoim domem.

Domy Ronalda McDonalda to miejsca, w których rodzice małych pacjentów mogą mieszkać w czasie hospitalizacji ich dzieci. Aby członkowie rodziny mogli być blisko siebie podczas długotrwałego leczenia dzieci, Domy zlokalizowane są tuż obok szpitali.

W Polsce Fundacja Ronalda McDonalda prowadzi dwa tego typu Domy poza domem – w Warszawie, na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Krakowie przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

Bliskość, która leczy. Pomóż Fundacji Ronalda McDonalda sprawić, aby rodzina mogła być razem. Wystarczy drobny gest

Domy Ronalda McDonalda dają rodzicom małych pacjentów możliwość spędzenia czasu hospitalizacji ich dzieci w komfortowych warunkach. Rodziny korzystające z takiego wsparcia mogą przez cały czas być razem. Dom w Krakowie do tej pory udzielił wsparcia ponad 580 rodzinom, a ten w Warszawie - 210 rodzinom. Te liczby ciągle rosną.

Fundacja Ronalda McDonalda zakupiła również łóżka dla rodziców do placówek medycznych w Polsce. Znajdują się one przy łóżkach leczonych dzieci, dzięki czemu opiekunowie przez cały czas mogą być tuż obok swoich pociech, w godnych warunkach. W sumie jest ich już niemal 800 w całym kraju, między innymi w szpitalach w Mrągowie, Olsztynie, Lublinie czy Radomiu.

Bliskość, która leczy. Pomóż Fundacji Ronalda McDonalda sprawić, aby rodzina mogła być razem. Wystarczy drobny gest

Zapewnione przez Fundację Ronalda McDonalda łóżka wyglądem przypominają fotele – można je złożyć i używać jako siedzenia lub rozłożyć zamieniając w wygodne miejsce do spania. Rodzice korzystający z tej formy wsparcia udzielanego przez Fundację mają możliwość towarzyszyć dzieciom w czasie ich pobytu w szpitalu w znacznie bardziej komfortowych warunkach.
Fundacja Ronalda McDonalda tworzy i wyposaża również Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda na oddziałach dziecięcych. W Polsce pokoje funkcjonują już od 2009 roku.

Pokoje zapewniają chorującym dzieciom i ich najbliższym domowe warunki, w których łatwiej jest zapomnieć o szpitalnej codzienności. Rodzice mogą w nich odpocząć, czy spędzić czas z innymi opiekunami. Dla dzieci w Pokojach Rodzinnych organizowane są zajęcia z mistrzami w swoich dziedzinach, inspirujące spotkania, wolontariat. Wszystko to ma sprawić, by trudny czas spędzony w szpitalu przebiegał w jak najlepszej atmosferze, a dzieci pomimo choroby – mogły śmiać się, zdobywać nowe umiejętności czy oddać się zabawie. Tak jest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM w Warszawie. Najstarszy Pokój Rodzinny, z którego korzystają rodzice dzieci leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka, przypomina natomiast mieszkanie, składające się z salonu, kuchni, łazienki, a nawet małej pralni. Z tego Pokoju Rodzinnego korzystają głównie rodzice, którzy również od czasu do czasu potrzebują chwili wytchnienia, rozmowy z innymi rodzicami.

Bliskość, która leczy. Pomóż Fundacji Ronalda McDonalda sprawić, aby rodzina mogła być razem. Wystarczy drobny gest

Profilaktyka u dzieci przede wszystkim. Mobilne ambulanse Fundacji Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda nie poprzestaje jednak na wspieraniu rodzin chorych dzieci. Zachęca rodziców do tego, by badali swoje pociechy i daje im do tego realne narzędzia. Kluczową rolę odgrywają tutaj ambulanse Fundacji Ronalda McDonalda oraz program „NIE nowotworom u dzieci”.

Dzięki odpowiednio wyposażonym mobilnym klinikom programu, który w Polsce działa już od 2005 roku, rodzic z każdego zakątka kraju ma szansę profilaktycznie przebadać swoje dziecko. Badania USG prowadzone na pokładzie ambulansu są w pełni bezpłatne. W ciągu siedemnastu lat działania programu ambulanse odwiedziły ponad 200 miast, w których przebadano ponad 82 000 dzieci.

Program „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda daje możliwość, by jak najwcześniej wykryć chorobę. Aż 30% badanych dzieci otrzymuje wskazania do dalszych konsultacji medycznych. A wczesna diagnoza np. nowotworu daje największe szanse na wyleczenie. To kolejna nieoceniona pomoc. Wsparcie, jakiego udziela Fundacja Ronalda McDonalda, jest więc wszechstronne: od diagnostyki po pomoc w chorobie.

McHappy Day 2022. Tak możesz pomóc!

Założenia McHappy Day są proste. Dzięki tej inicjatywie każdy gość restauracji McDonald’s ma szansę wesprzeć rodziny chorych dzieci. W jaki sposób to zrobić?

Wystarczy, że w trakcie weekendów 3-4 grudnia i 10-11 grudnia kupimy frytki w McDonald’s, a za każą zakupioną porcję restauracja przekaże 1 zł na realizację Programów Fundacji Ronalda McDonalda, którym przyświeca idea „Aby rodzina mogła być razem”. Nie liczy się to, czy frytki kupimy pojedynczo, czy w zestawie, na miejscu, czy w dostawie McDelivery. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na porcję dużą, czy też małą.

Ważne jest jedynie to, że chcemy i realnie możemy pomagać. W zeszłym roku na konto Fundacji Ronalda McDonalda wpłynęło 2 143 158 zł. Dzięki każdej złotówce rodzice mieli szansę być bliżej swoich chorych dzieci czy skorzystać z darmowej diagnostyki USG w ramach mobilnych ambulansów. Twoja porcja frytek, to realna cegiełka w budowaniu bliskości w rodzinach!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Bliskość, która leczy. Pomóż Fundacji Ronalda McDonalda sprawić, aby rodzina mogła być razem. Wystarczy drobny gest - Portal i.pl

Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie