Brązowy medal dla zawodniczek Herkulesa

Bartłomiej Romanek
Drużyna, która wywalczyła trzecie miejsce w Bytomiu
Drużyna, która wywalczyła trzecie miejsce w Bytomiu Archiwum
Herkules Kochanowice odniósł kolejny wielki sukces, zajmując trzecie miejsce w prestiżowym turnieju w Bytom. Nasze zawodniczki w półfinale przegrały z późniejszym triumfatorem turnieju.

W Bytomiu na stadionie Polonii rozgrywano wojewódzki finał turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w piłce nożnej, w którym startowało 12 drużyn dziewcząt i chłopców. W tym turnieju grają dzieci urodzone w 2000 roku i młodsze.

Dziewczynki z Herkulesa Kochanowice działającego przy Zespole Szkół w Kochanowicach po wygraniu turnieju powiatowego reprezentowały powiat lubliniecki i zajęły trzecie miejsce. W grupie eliminacyjnej dziewczynki pokonały drużynę z UKS Gilowice 6:0 oraz wygrały z UKS Rydułtowy 5:0.

W półfinale spotkały się z drużyną z Pawłowa, która okazała się zwycięzcą turnieju. Herkules przegrał ten mecz 0:4.W meczu o trzecie miejsce dziewczynki z Kochanowic zmierzyły się z Rydułtowami i wygrywały 5:1.

Za zajęcie trzeciego miejsca zawodniczki Herkulesa otrzymały brązowe medale oraz puchar, a także koszulki i czapeczki od sponsora turnieju. W zespole z Kochanowic grały Justyna Tomys, Martyna Markowicz, Aleksandra Malcher, Julia Wajs, Magda Czernikowska, Magda Łupierz, Sandra Knejska, Maria Kołek oraz Julia Chmiel.

W zespole Herkulesa wystąpiła także Julia Zgorzały z Akademii Sportowej w Lublińcu oraz Paulina Drapacz z SP Kochcice.

Jest to już drugi sukces na piłkarek Herkulesa w tym miesiącu na zawodach rangi wojewódzkiej. Wcześniej dziewczynki z rocznika 1999 i młodsze zajęły pierwsze miejsce w Pucharze Orange Cup, i będą reprezentowały województwo śląskie w mistrzostwach Polski we wrześniu w Gdańsku.