Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Debata o smogu w Żywcu. Warto przyjść!

JM
Podejmij z nami postanowienie noworoczne! Dowiedz się, co można zrobić, by zadbać o czyste powietrze - zachęcają organizatorzy i zachęcają do wzięcia udziału w spotkaniu w formule TED „Co z tym smogiem?”, które odbędzie się w środę 28 grudnia. Konieczna jest rejestracja.

Jakość powietrza jest zła - osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci muszą unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostali mieszkańcy powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego - to komunikaty, które na początku tygodnia były publikowane przez instytucje, a dotyczyły jakości powietrza w naszym regionie.

Smog znów dał o sobie znać! A tymczasem już w środę, 28 grudnia, w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu od godz. 10.00 do 11.30 odbędzie się konferencja poświęcona smogowi właśnie.

- Dowiedz się, co można zrobić, by zadbać o czyste powietrze - zachęca Żywiecka Fundacja Rozwoju, która jest organizatorem wydarzenia i zaprasza na spotkanie formule TED „Co z tym smogiem?”.

Uczestnicy wydarzenia będą mieć możliwość wysłuchania krótkich 15- i 20-minutowych wystąpień osób, które na co dzień podejmują działania w swoich miejscowościach na rzecz czystego powietrza.

Wśród gości wydarzenia znaleźli się: Magdalena Kozłowska - aktywistka społeczna, tworzy trzon zespołu Krakowski Alarm Smogowy; Emil Nagalewski i Janusz Piechoczek - pracują w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku, tworzą zespół „Wyjście smoga” informując, edukując i wprowadzając techniczne rozwiązania do walki ze smogiem (po prelekcji będzie można z nimi porozmawiać); Jarosław Makowski - filozof, teolog, publicysta, miejski aktywista, szef portalu www.bomiasto.pl, wystąpienie w Żywcu zatytułował „Polityka rzeczy małych, czyli jak pokonać smog”. Słowo wstępu i otwarcie Gabriela Gibas-Psuturi - inicjatorka kampanii „Żywiec bez czadu” i współtwórczyni aplikacji mobilnej „monitoring powietrza”.

Więcej szczegółów i rejestracja na wydarzenie, która jest wymagana na www.zfr.beskidy.org.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto