Goniacka 2021 w Bielsku-Białej. Wymagające 12 kilometrów najszybciej pokonał Sylwester Lepiarz

Jacek Drost
Jacek Drost
W biegu głównym Goniacki w Bielsku-Białej na 12 km  wystartowało ponad 200 osób
W biegu głównym Goniacki w Bielsku-Białej na 12 km wystartowało ponad 200 osób FOT. Jacek Drost
Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik wygrał Goniackę 2021 - mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i młodzików w biegach górskich na krótkim dystansie w stylu anglosaskim, które zostały rozegrane dzisiaj 8 maja w Bielsku-Białej. - Trasa była fajna - czysta, bez błota i kamieni. Bardzo przyjemna, choć nie była łatwa, by były spore przewyższenia. Pierwszy raz wygrałem bieg w stylu anglosaskim - powiedział tuż po pokonaniu mety Sylwester Lepiarz. Najlepszą zawodniczką wśród pań była Martyna Kantor.

Na starcie Goniacki w Bielsku-Białej stanęło dzisiaj 8 maja blisko 400 zawodników - seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików oraz dzieci, którzy do pokonania różne dystanse. Biegi zostały rozegrane w stylu anglosaskim, czyli trasa została poprowadzona sinusoidalnie, raz w górę, raz w dół.

Z kolei w biegu głównym na 12 km wystartowało ponad 200 osób. W biegu głównym pierwszy na metę przybiegł Sylwester Lepiarz (00:45:45), drugo był Marcin Kubica z KS Sprint Bielsko-Biała (00:45:53), a trzeci Andrzej Witek z MKS Siechnice (00:46:42). Najlepszą zawodniczką wśród pań była Martyna Kantor z LKB Rudnik (00:53:56).