III Grand Prix Jeleśni w tenisie stołowym

ŁUG
ŁUG
Rywalizacja była bardzo ostra, ale warto było wystartować w ostatnich zmaganiach w tenisa stołowego. Sołectwo Jeleśnia, Zespół Szkół nr 2 w Jeleśni i strażacy z OSP Sopotnia Wielka zwyciężyli we współzawodnictwie drużynowym przy stołach pingpongowych podczas III Grand Prix Jeleśni w tenisie stołowym.

Były to już trzecie, ostatnie rozgrywki zaliczane do klasyfikacji generalnej Grand Prix Jeleśni w tenisie stołowym. Ich organizatorami były TKKF Gronicek oraz wójt gminy Jeleśnia. Nad przygotowaniem i przebiegiem zawodów czuwała Krystyna Wróbel oraz całe grono społeczników. Na poszczególnych edycjach Grand Prix do sportowej walki stawały całe rodziny.

Turniej zarówno świetnie zorganizowany, jak też przeprowadzony przyczynił się do międzypokoleniowej integracji.
Wszystkie trzy rundy zawodów zgromadziły w hali sportowej przy ZS nr 2 w Jeleśni spore tłumy zawodników i kibiców. W turnieju mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, czy miejsca zamieszkania. Rywalizowano indywidualnie. Grali zawodnicy w różnym wieku oraz strażacy. Klasyfikacja prowadzona była również zespołowo, czyli w kategoriach dla szkół, miejscowości i Ochotniczych Straży Pożarnych.

W poszczególnych turniejach za miejsca od 1 do 3 przyznawane były medale oraz dyplomy. W klasyfikacji generalnej za miejsca od 1 do 3 wręczano puchary i dyplomy. Natomiast za miejsca pierwsze w klasyfikacji końcowej dla szkół i OSP przygotowano puchary. Z kolei dla najlepszej miejscowości przygotowany został dyplom, który przekazano na ręce sołtysa.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyły sołectwo Jeleśnia przed Sopotnią Wielką i Pewlą Wielką, drużyna strażaków z OSP Sopotnia Wielka przed ochotnikami z Mutnego i Pewli Wielkiej. Będący gospodarzem Grand Prix Zespół Szkół nr 2 w Jeleśni wygrał przed SP nr 1 w Pewli Wielkiej i ZS nr 6 w Sopotni Małej.
Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych najlepsi byli Magdalena Graboń z Bielska-Białej i Mateusz Ciućka z Sopotni Małej. Wśród gimnazjów równych sobie nie mieli Patrycja Stańco z Jeleśni i Radosław Krzyżowski Sopotni Małej.

W grupie młodzieży w wieku od 17 do 21 lat wygrał Michał Klimczak z Jeleśni, a mężczyzn od 22 do 45 lat, Zenon Pastor z Pewli Małej.
Wśród mężczyzn powyżej 46 lat bezkonkurencyjny okazał się Jerzy Tokarski z Bielska-Białej. W kategorii kobiety open zwyciężyła Agata Ponikwia z Jeleśni. W grupie strażaków, indywidualnie najlepszym za-wodnikiem był Szczepan Mędrala z OSP Sopotnia Wielkiej.