Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kogo w powiecie żywieckim potrzeba do pracy? Jakie zawody są deficytowe? Tych pracowników teraz brakuje! Zobacz barometr zawodów 2023

red.
Sprawdź te zawody >>>
Sprawdź te zawody >>>
PRACA. Kogo potrzeba do pracy w powiecie żywieckim? Pracowników których zawodów jest najmniej, gdzie jest deficyt? Opublikowano właśnie BAROMETR ZAWODÓW 2023.

Kogo potrzeba do pracy w powiecie żywieckim? Zobacz barometr zawodów 2023

Barometr zawodów jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2023 r. w poszczególnych zawodach. Dokument powstaje na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Badanie jest przeprowadzane przez ekspertów na przełomie III i IV kwartału 2022 r. Koordynatorem krajowym badania jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

W województwie śląskim badanie koordynowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, a na poziomie powiatowym przez powiatowe urzędy pracy. W realizację badania włącza się także ponad 100 ekspertów z różnych, innych instytucji zorientowanych w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Kogo najbardziej potrzeba w powiecie zawierciańskim? W których zawodach występuje równowaga, a których jest nadwyżka? Jak sytuacja wygląda w kraju i województwie śląskim?

Sprawdź, które zawody są deficytowe w pow. żywieckim:

„Barometr zawodów" dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe

  • Zawody deficytowe to takie, w których liczba wolnych miejsc pracy jest większa niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej pracodawcom znaleźć kandydatów do pracy).

    W Zawierciu według barometru zawody pożądane na 2023 to: brukarz, cieśla i stolarz budowlany, dekarz i blacharz budowlany elektryk, elektromechanik i elektromonter. Fizjoterapeuci i masażyści kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, lekarze, magazynierzy, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, operatorzy obrabiarek skrawających, piekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy przetwórstwa metali, pracownicy przetwórstwa spożywczego, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, robotnicy budowlani, robotnicy obróbki drewna i stolarze, samodzielni księgowi, spawacze, specjaliści ds. finansowych, ślusarze, zaopatrzeniowcy i dostawcy.

  • Zawody zrównoważone to te, w których liczba wolnych miejsc pracy jest zbliżona do liczby osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców. W powiecie zawierciańskim ich lista jest bardzo długa, zobaczcie ją w galerii.

  • Zawody nadwyżkowe, w których liczba wolnych miejsc jest mniejsza niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej osobom poszukującym pracy znaleźć zatrudnienie). W powiecie zawierciańskim to ekonomiści i operatorzy maszyn włókienniczych.

Sprawdź te zawody >>>

Kogo w powiecie żywieckim potrzeba do pracy? Jakie zawody są...

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto