Letnie skoki narciarskie w Gilowicach

Łukasz Gardas
Ogólnopolskie zawody w skokach narciarskich, których stawką był puchar Gilowic rozegrano na miejscowych skoczniach mieszczących się koło amfiteatru Grapa-Park.

W rywalizacji wzięło udział 75 skoczków (w tym 6 dziewczyn). Zawodnicy reprezentowali 10 klubów z całej Polski. Zmagania zostały przeprowadzone w siedmiu kategoriach wiekowych. Na skoczni HS 19 rywalizowali skoczkowie z rocznika 2001 oraz młodsi. W tej grupie najlepsi okazali się Maciej Zborowski z Wisły Zakopane, Szymon Jojko z Wisły Ustronianki, a także Patryk Wątroba z Olimpijczyka Gilowice.

Pozostali skoczkowie rywalizowali na skoczni HS 25. W kategorii dziewczyn wygrała Monika Luber z Olimpijczyka Gilowice, która wyprzedziła Magdalenę Pałasz oraz Katarzynę Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre. W grupie osób z rocznika 2000, pierwsze miejsce zdobył Tomasz Pilch z Wisły Ustronianki, natomiast na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się Jarosław Krzak i Łukasz Stawowy z Olimpijczyka Gilowice. Wśród skoczków z rocznika 99, niepokonany był Kacper Konior z LKS Klimczok Bystra, który wyprzedził Bartosza Czyża z Wisły Ustronianki oraz Damiana Skupienia z Wisły Zakopane. Andrzej Pałasz z UKS Zagrody Stare Bystre okazał się najlepszym skoczkiem w roczniku 98, wyprzedzając Jakuba Jurosza z Wisły Ustronianki oraz Dominika Kastelika z Olimpijczyka Gilowice. W roczniku 97 pierwsza trójka to Bartek Drewniak z Sokoła Szczyrk, Marek Matuszny z Goleszowa, a także Maciej Łukaszczyk z AZS Zakopane.

- Przygotowaliśmy też kategorię amator. Wystartowali w niej zawodnicy nie będący członkami żadnego klubu, ale mają własny sprzęt i sami trenują - tłumaczy Henryk Pasko, prezes klubu sportowego Olimpijczyk Gilowice, organizujący imprezę.

W tej klasyfikacji najlepszy okazał się Krzysztof Leśniak ze Skawiny koło Krakowa. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Tota (także ze Skawiny), a trzecie miejsce przypadło Kamilowi Kręcichwastowi ze Świnnej. W kategorii tej startowali także zawodnicy z Łodzi, Dąbrowy Górniczej oraz Lipowej.

Zwycięzcy otrzymali puchary i statuetki.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?