Łucznicy z Żywca zdobyli kolejne medale

ŁUG
mat. prasowe
Trzydzieste Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie odbyły się w Dąbrowie Tarnowskiej w Małopolsce.

- W zawodach startowała cała krajowa czołówka zawodników grupy szkolenia olimpijskiego Londyn 2012 - podkreśla Jan Lach, wiceprezes żywieckiego klubu LKS Łucznik.
Łącznie wystartowało 170 zawodniczek i zawodników z 30 klubów sportowych. Łuczniczki z Żywca potwierdziły swój prymat w kraju zdobywając dwa złote medale indywidualnie - Wioletta Myszor i w strzelaniu drużynowym też Wioletta Myszor, a także Natalia Leśniak, Paula Wyczechowska i Joanna Rząsa.
Pierwsze trzy zawodniczki są członkami grupy szkolenia olimpijskiego oraz Piotr Piątek z Łucznika.
- Wioletta Myszor zdobyła już wcześniej tytuł mistrzowski w 2007 roku - przypomina Lach.
W drodze do złotej korony mistrzyni pokonała kolejno w setach łuczniczych Małgorzatę Mickiewicz z Dąbrowi, Karolinę Szajnowską (Grot Zabierzów), Joannę Rząsę - koleżankę klubową, która była siódma po kwalifikacjach, Natalię Leśniak też z Łucznika, która była trzecia po kwalifikacjach oraz w finale Emilię Jędra z ŁKS Radom.
Pojedynki były bardzo zacięte i losy medali ważyły się do ostatniej strzały. W decydującej serii Wioletta Myszor zaliczyła trzy strzały w dziesiątkę.
W walce o brązowy medal, Natalia Leśniak przegrała po dogrywce jedną strzałą w barażu. Piąta była Karina Lipiarska-Grot, a szósta - Joanna Rząsa. Drużynowo żywczanki pokonały w ćwierćfinale Sokół Radom, a następnie LKS Jar Kielnarowa.
Natomiast w finale wygrały z drużyną LKS Grot Zabierzów. Złoty medal Żywczanki zdobyły już po raz drugi z rzędu.
Trochę słabiej spisali się z kolei mężczyźni z żywiec-kiego klubu.
Piotr Piątek był drugi po kwalifikacjach, ostatecznie zajął dopiero piątą lokatę. Warto przypomnieć, że zawodnik ten był mistrzem Polski w 2011 roku.
Drużynowo męska ekipa Łucznika zajęła czwarte miejsce w składzie: Piotr Piątek, Damian Goły, Tomasz Cis oraz Paweł Zarzecki. Pojedynek o brąz przegrali z OSŁ Strzelec Legnica. Najlepszym zespołem był UKS Talent Wrocław pokonując Stelle Kielce.
W finale mężczyzn, Piotr Nowak z UKS Karima Prząsław pokonał faworyta, Jacka Procia ze Strzelca Legnica. Brązowy medal zdobył Rafał Do-browlski ze Stelli Kielce. Czwarty był Maciej Wiatr, który w ćwierćfinale pokonał żywczanina, Piotra Piątka. W strzelaniu mikstów (1 kobieta, 1 mężczyzna) w finale przy stanie remisowym, w pojedynku między Łucznikiem, a UKS Talentem Wrocław, ostatecznie wygrał Talent.
Złoty medal zdobył duet z Wrocławia (Paweł Marzec i Anna Huk). Srebro dla Łucznika za drugie miejsce udało się natomiast wywalczyć duetowi: Natalia Leśniak i Damian Goły.
Brąz dla Łucznika zdobili z kolei Piotr Piątek oraz Wioletta Myszor. Czwarte miejsce przypadło dla KS Chrobry Głuchołazy.
W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski najlepiej wypadł jednak Łucznik Żywiec, którego zawodnicy zdobyli 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Talent Wrocław miał 2 złote medale, Karima Prząsław 1 złoty, Stella Kielce 1 srebrny oraz 1 brązowy. ŁKS Radom uzyskała 1 srebrny medal, Grot Zabierzów też 1 srebrny, a Czarna Strzała Bytom uzyskała 2 brązowe medale.