Łucznik Żywiec z sukcesami na Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie [ZDJĘCIA]

JM
Sylwia Zyzańska z Łucznika Żywiec została mistrzynią Polski w łucznictwie. Tytuł wywalczyła podczas rozegranych w Dobczycach LXXXI Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z całego kraju. Reprezentanci Żywca podczas tej imprezy mieli więcej powodów do radości.

Sylwia Zyzańska złoto zdobyła po zwycięstwie w finale olimpijskiej rundy World Archery z Kariną Pałką-Lipiarską z Grota Zabierzów wynikiem w setach 6 do 4 pkt (Przypomnijmy, że w sierpniowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Zamościu Sylwia ustanowiła trzy rekordy Polski juniorek i została Mistrzynią Polski Juniorek).

Brązowy medal i tytuł drugiej wicemistrzyni Polski zdobyła Joanna Rząsa również z Łucznika. Na piątym miejscu skończyła zawody kolejna reprezentantka żywieckiego klubu Natalia Leśniak. Konkurencja olimpijska rozgrywana jest na odległości 70 m. W strzelaniu drużynowym kobieca drużyna Łucznik Żywiec w składzie Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak, Wioleta Myszor zdobyły złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski po zwycięstwie w finale z drużyną KS Stella Kielce 6 do 2 pkt. Drużyna Łucznika zdobyła jeszcze dwa złote medale w strzelaniu konkurencji 50 i 30 m oraz srebrny medal na 60m przegrywając w finale z KS Obwunik Prudnik.

W strzelaniu konkurencji 60 m złoty medal zdobyła Sylwia Zyzańska a srebrny Natalia Leśniak, a w konkurencji 50m zwyciężyła Wioleta Myszor przed Sylwią Zyzańską, Glorią Juszczuk i Joanną Rząsą. Na odległości 30m zwyciężyła Joanna Rząsa a srebrny medal zdobyła Natalia Leśniak.

Druga drużyna Łucznika Żywiec zdobyła brązowy medal na odległości 60 i 30m oraz srebrny medal na odległości 50m. Występowała w składzie: Joanna Rząsa, Zuzanna Grzymek, Gloria Juszczuk, Paulina Lach.

Złoty medal wśród mężczyzn na odległości 90m zdobyła drużyna Łucznika Żywiec składająca się z 17 i 18-letnich juniorów: Oskar Kasprowski, Patryk Cacak, Szymon Kurowski.

- Była to największa sensacja Mistrzostw, gdyż żywczanie pokonali faworytów drużynę Marymontu Warszawa dopiero w dogrywce 3 strzałami wynikiem 27 do 25pkt. Młodzi łuczniczy z Żywca zdobyli jeszcze brązowy medal w strzelaniu na odległość 50m. Oskar Kasprowski – Mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady w Warszawie - zajął ogólnie w mistrzostwach 7 miejsce a brązowy medal w konkurencji 90 i 50m.

W klasyfikacji medalowej zdecydowanie wygrał Łucznik Żywiec przed Marymontem Warszawa i Obuwnikiem Prudnik.