Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe produkcje i inwestycje Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej. „Pampalini łowca zwierząt” powróci na ekrany

JAK
Pampalini łowca zwierzą to jeden z kilku kultowych bohaterów z którym dorastały kolejne pokolenia Polaków
Pampalini łowca zwierzą to jeden z kilku kultowych bohaterów z którym dorastały kolejne pokolenia Polaków Materiały SFR w Bielsku-Białej
Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej, producent kultowych serii o Reksiu, Bolku i Lolku i Baltazarze Gąbce, powraca do ambitnych planów. Pod koniec grudnia ruszyły prace nad kontynuacją serii „Pampalini łowca zwierząt”. Nie jest jedyny projekt, który bielskie studio będzie realizować w 2021 r.

Pampalini, obok Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerzyka, Smoka Wawelskiego i profesora Gąbki, jest jedną z kultowych postaci, które wypełniały dziecięcą wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót na małe ekrany sympatycznego łowcy. Słynny Pampalini tym razem nie będzie chwytał zwierząt w egzotycznych krainach, tylko wyruszy tropem przygody po Polsce. Co będzie próbował złowić w naszym kraju Pampalini i jakie będą jego perypetie producenci na razie nie zdradzają.

Spora dawka humoru łączącego pokolenia

Studio liczy na to, że nowe przygody Pampaliniego będą śledzić z zapartym tchem nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, z myślą o których w serialu pojawią się nawiązania do poprzednich serii i spora dawka łączącego pokolenia humoru. Jak zapowiadają producenci, pierwsze odcinki tej rodzinnej produkcji będziemy mogli zobaczyć już pod koniec 2021 r.

Serial o słynnym łowcy nie jest jedynym nowym projektem Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Od końca grudnia trwają również prace koncepcyjne nad całkowicie nowym serialem skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat.

Biuro śledcze bielskiego SFR i bajkowe centrum

- Projekt nosi roboczy tytuł „Biuro śledcze”, a jego bohaterowie będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadek. Agenci biura, dzięki nieszablonowemu podejściu do nauki, będą nie tylko objaśniać dzieciom skomplikowaną rzeczywistość, ale także zachęcać do zdobywania wiedzy - poinformował Tomasz Małodobry, p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej.

Wraz z końcem grudnia zakończył się remont Willi Rotha, czyli historycznego budynku Studia Filmów Rysunkowych. Natomiast do końca pierwszego kwartału 2021 r. zostanie wyłoniony wykonawca Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji. Centrum przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej stanowić będzie połączenie nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Przywodzi na myśl typowe ekspozycje wystawiennicze ulokowane przy zagranicznych studiach filmowych. Ttworzone będzie w oparciu o dorobek Studia Filmów Rysunkowych. Projekt budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 15 mln zł z funduszy norweskich. Koszt całej inwestycji, która ma zostać zakończona w 2023 r. wyniesie 32 mln zł.

Kilka dekad z bielskimi bajkami

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska-Białej. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Czarno-biały „Czy to był sen?” nigdy jednak nie wszedł na ekrany.

Z bielskim studiem współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki. W wytwórni powstało ponad 1.000. filmów animowanych.

Najbardziej znanymi na świecie postaciami stworzonymi przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej byli Bolek i Lolek. Opowieści dla dzieci o tych dwóch chłopcach tworzono w lata 1963-1986. W Studio Filmów Rysunkowych powstały również seriale animowane jak „Reksio”, „Pampalini Łowca Zwierząt”, „Przygody Błękitnego Rycerzyka” „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Wyprawa Profesora Gąbki”, „Bajki Pana Bałagana” czy „Marceli Szpak dziwi się światu”. Wytwórnia wyprodukowała też filmy pełnometrażowe takie jak „Wielka podróż Bolka i Lolka”, „Porwanie w Tiutiurlistanie” czy Gwiazda Kopernika”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto