Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe przedszkole w Zabłociu w 2017 roku

JM, UM ŻYWIEC
Do końca lipca 2017 roku ma zakończyć się budowa nowego przedszkola w Żywcu-Zabłociu. Podpisana została już umowa z wykonawcą inwestycji.

W Urzędzie Miejskim w Żywcu podpisano umowę w sprawie budowy nowego przedszkola w Zabłociu. Nowe przedszkole zostanie wybudowane przez firmę Wodpol, która wygrała ogłoszony przed kilkoma tygodniami przetarg.

Umowę podpisali burmistrz Żywca Antoni Szlagor oraz prezes firmy Wodpol Adam Marszałek. Wykonawca zobowiązał się do wykonania robót do końca lipca 2017 roku.

– Chcemy by już 1 września 2017 z nowego przedszkola mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Jestem przekonany, znając dotychczasowe osiągnięcia firmy Wodpol, że inwestycja ta zostanie zrealizowana w zakładanym terminie – mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca. – Na plac budowy chcemy wejść jak najszybciej, by jak najwcześniej ruszyć z pracą – zapewnił Adam Marszałek.

Na parterze budynku planowane są 3 sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem do składowania leżaków, szatnia dla dzieci, sala dydaktyczna, pokój administracyjny, kuchnia z zapleczem, pomieszczenie konserwatora, pokój socjalny dla personelu technicznego. Na piętrze zlokalizowane będą 3 sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem składowania leżaków, 8 sal dydaktycznych, sala audiowizualna z pomieszczeniem na stroje, gabinet pielęgniarski, pomieszczenie socjalne wraz z szatnia dla pracowników, kotłownia. Parter z piętrem połączony będzie dwiema klatkami schodowymi oraz winda dostosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. Przedszkole zaprojektowano dla 150 dzieci.

Zadanie to zostanie sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 204-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) oraz ze środków budżetu Miasta Żywca.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto