Odbierz skierowanie do sanatorium dziś, a jutro korzystaj z jego uroków. Uzdrowisko Ustroń pomaga pacjentom i zaprasza

Materiał partnera
Odbierz skierowanie do sanatorium dziś, a jutro korzystaj z jego uroków
Odbierz skierowanie do sanatorium dziś, a jutro korzystaj z jego uroków Uzdrowisko Ustroń
Udostępnij:
Ponad 1000 osób otrzymało pomoc w powrocie do zdrowia i sprawności w ramach rehabilitacji po Covid-19 w Uzdrowisku Ustroń. Lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki i psycholodzy, pomagają pacjentom, którzy przeszli zakażenie koronawirusem od ponad roku.

W Uzdrowisku Ustroń realizowana jest rehabilitacja po Covid-19 finansowana przez NFZ oraz rehabilitacja komercyjna. Celem programu rehabilitacji jest zmniejszenie nasilenia objawów choroby, poprawa sprawności fizycznej i wydolności oraz edukacja zdrowotna pacjentów.

Rehabilitacja po Covid-19 potrzebna pacjentom bezobjawowym i objawowym

Obserwacje i zdobyte doświadczenie nt. przebiegu choroby Covid-19 i jej powikłań potwierdziły, że nawet u osób przechodzących zakażenie łagodnie lub bezobjawowo można zaobserwować zmiany w płucach o charakterze nieodwracalnych zwłóknień. Rekonwalescencja po przebyciu ciężkiej choroby związanej z zakażeniem Covid-19 powinna być zatem wsparta odpowiednim procesem rehabilitacji zarówno w przypadku osób, które ciężko przechodziły infekcję, jak i pacjentów bezobjawowych.

Wielu ozdrowieńców przyznaje, że po upływie miesiąca od choroby, zaczyna odczuwać pogorszenie samopoczucia. Niezwykle ważnym elementem kontynuacji leczenia jest rehabilitacja, która pomaga wrócić do formy i pokonać skutki zakażenia koronawirusem, m.in. takie jak: dyskomfort przy oddychaniu, uciążliwe duszności, obniżona kondycja fizyczna czy zaburzenia pamięci i koncentracji. W tej sytuacji pomóc może specjalny program rehabilitacji po przebytym Covid-19, który jest dostępny w Uzdrowisku Ustroń od końca listopada 2020 roku.

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom osób po przebytej chorobie, w Uzdrowisku Ustroń przez cały czas prowadzimy rehabilitację po Covid-19 –podkreśla Adam Rybicki, Dyrektor medyczny Uzdrowiska Ustroń i współautor programu rehabilitacji.

Z oferty Uzdrowiska Ustroń można skorzystać tak naprawdę z dnia na dzień - jest to możliwe nawet za darmo. Wystarczy uzyskać skierowanie na leczenie od lekarza i zarezerwować termin. Więcej informacji na stronie www.uzdrowisko-ustron.pl lub pod numerem telefonu +48 33 854 54 54.

Program rehabilitacji po Covid-19 Uzdrowiska Ustroń
Na podstawie niezbędnych badań dla każdego pacjenta przygotowywany zostaje indywidualny program pobytu w Uzdrowisku.

Uczestnicy korzystają z konsultacji pulmonologicznej, badań diagnostycznych, zabiegów rehabilitacyjnych oraz uczą się, jak rozładowywać stres. Odpowiedni sprzęt, infrastruktura i kompleksowość umożliwiają świadczenie profesjonalnej i fachowej opieki, przy udziale doświadczonej kadry lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i psychologów.

Specjalistyczny program rehabilitacji po przebyciu Covid-19 obejmuje trening wydolnościowy, ćwiczenia oddechowe, trening stacyjny i ćwiczenia ogólnousprawniające, techniki usuwania wydzieliny z drzewa oskrzelowego, inhalacje, relaksacje, psychoterapię, zabiegi fizykalne oraz balneoterapię i hydroterapię. Ponadto, po wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań, stosowane są innowacyjne zabiegi fizykoterapeutyczne oparte na zaawansowanym urządzeniu służącym do stymulacji elektromagnetycznej – opisuje Ewa Rybicka Dyrektor bazy zabiegowej Uzdrowiska Ustroń.

Każdy pacjent wyjeżdża z Uzdrowiska Ustroń z poradnikiem oraz wskazówkami jak ma kontynuować rehabilitację i aktywność w warunkach domowych. Ma dostęp do ćwiczeń oddechowych w formie online. Zespół lekarzy i fizjoterapeutów opracował i przygotował filmy instruktażowe pomagające kontynuować ćwiczenia oddechowe. Pracownicy Uzdrowiska Ustroń chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Realizacja takiego programu rehabilitacyjnego jest możliwa dzięki wieloletniemu doświadczeniu zespołu Uzdrowiska Ustroń w rehabilitacji pulmonologicznej, kardiologicznej i neurologicznej.

Zarezerwuj termin już teraz dzwoniąc pod numer +48 33 854 54 54. Wszystkie szczegóły dotyczące pobytów można znaleźć na stronie www.uzdrowisko-ustron.pl.

Jak w 7 krokach „złapać oddech” i powrócić do zdrowia po przebytym Covid-19

  1. Prowadź higieniczny tryb życia.
  2. Bądź aktywny fizycznie.
  3. Spaceruj na świeżym powietrzu i dbaj o swoją odporność.
  4. Oddychaj prawidłowo.
  5. Uruchom rezerwy oddechowe.
  6. Zrelaksuj się.
  7. Podczas rehabilitacji okresowo kontroluj tętno i saturację krwi za pomocą pulsoksymetru.

Uzdrowisko Ustroń w poniższych linkach udostępnia szczegółowe zasady, które pomagają każdej osobie w utrzymaniu sprawności oraz pozwalają na jak najdłuższe cieszenie się życiem - www.uzdrowisko-ustron.pl/rehabilitacja-po-koronawirusie oraz www.uzdrowisko-ustron.pl/cwiczenia-oddechowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Materiał oryginalny: Odbierz skierowanie do sanatorium dziś, a jutro korzystaj z jego uroków. Uzdrowisko Ustroń pomaga pacjentom i zaprasza - Ustroń Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie