Pięściarze z Gilowic odnotowują coraz lepsze wyniki

ŁUG
Mateusz Majerczyk i jego trener Dariusz Kudzia.
Mateusz Majerczyk i jego trener Dariusz Kudzia. ARC
Bokserski finał Pucharu Polski Juniorów zorganizowano w Ostrołęce. W zawodach startowały reprezentacje ośmiu stref eliminacyjnych, w 10 kategoriach wagowych. Klub Sportowy Cios-Adamek Gilowice reprezentował Mateusz Majerczyk w kategorii 56 kg.

Po zdecydowanych zwycięstwach w 1/4 i 1/2 finału, nasz zawodnik po wyrównanej walce, przegrał jednak na punkty finał z Sylwestrem Kozłowskim z klubu Gwardia Warszawa. Ostatecznie udało mu się wywalczyć też wysokie, bo drugie miejsce. Zdobycie złotego medalu przez Mateusza, to duży sukces dla całego klubu.

Warto dodać, że reprezentacja Śląska w klasyfikacji końcowej zajęła trzecie miejsce.

Opiekunami młodych pięściarzy byli trenerzy Dariusz Kudzia (KS Cios - Adamek Gilowice), a także Jarosław Pietrzyk (BKS Jastrzębie).