Piotr Żyła z brązowym medalem mistrzostw świata! [ZDJĘCIA]

Piotr Żyła z brązowym medalem mistrzostw świata! [ZDJĘCIA] Paweł Relikowski
Piotr Żyła, podczas czwartkowego konkursu skoków narciarskich na Mistrzostwach Świata w Lahti, zdobył brązowy medal. Jeden z liderów polskiej reprezentacji osiągnął wynik 131 metrów i była to najlepsza próba w całym konkursie.

Choć Żyła należy do grona najlepszych polskich skoczków, niewielu stawiało go w roli faworyta do medalu. A jednak to on skoczył na odległość 131 metrów, co pozwoliło mu wylądować na trzecim stopniu podium. Po konkursie polski skoczek był tak wzruszony i oszołomiony, że z trudem odpowiadał na pytania dziennikarzy. Zszokowanego Żyłę uratował dopiero Adam Małysz, prosząc, aby pozwolić zawodnikowi trochę ochłonąć.

Czwartkowy konkurs wygrał Stefan Kraft. Tuż zanim uplasował się Andreas Wellinger. Maciej Kot był szósty, Kamil Stoch siódmy, a Dawid Kubacki ósmy.

Brązowy medal zdobyty w Lahti to największy sukces Piotra Żyły. Dwukrotnie stawał już na najniższym stopniu podium (MŚ 2013 i 2015), ale były to konkursy drużynowe. Ponadto ma na koncie także drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni oraz triumf w jednym konkursie Pucharu Świata w Oslo z marca 2013 roku.

Źródło: Foto Olimpik / x-news