Plaże nudystów w woj. śląskim... są, choć jeszcze nieoficjalne. Sprawdź miejsca [LOKALIZACJE]

red.
Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! Dwa lata temu w Łebie otwarto pierwszą w Polsce legalną plażę dla miłośników opalania nago. W woj. śląskim również funkcjonuje kilka takich miejsc - jednak są one wciąż nieoficjalne.

Plaże nudystów w Polsce

Plaże dla nudystów można spotkać nad Bałtykiem w różnych miejscowościach, jednak zazwyczaj informacje o podobnych miejscach są pilnie strzeżone i przekazywane jedynie ustnie między samymi naturystami.

Jednak od zeszłego roku, wiele się zmieniło! W roku 2017 w Łebie otwarto pierwszą w Polsce, oficjalną plażę dla miłośników opalania nago.

Plaża otwierana była ze sporą fetą, na miejscu zjawili się również oficjele miasta z burmistrzem na czele.

– Cieszymy się bardzo, że Łeba myśli przyszłościowo i odważyła się na wyznaczenie takiego odcinka na plaży zachodniej dla osób chcących opalać się nago. Liczymy na to, że teraz za Łebą inne miejscowości nadmorskie nad Polskim wybrzeżem zdecydują się na ten krok. – mówi Grzegorz Kozakiewicz, koordynator projektu „Znakujemy polskie plaże”.

Tak więc, władze miasta wyznaczyły specjalny odcinek plaży gdzie będzie można bez skrępowania opalać się nago oraz postawiły odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne przy wejściu na taką plażę.

Plaże nudystów w woj. śląskim... są, choć jeszcze nieoficjal...

Nie tylko Łeba!

Oznakowania informujące o plażach dla nudystów dostępne są już m.in. w Kołobrzegu-Grzybowo oraz Gdańsku-Stogi.

Plaża w Łebie powstała w porozumieniu ze stowarzyszeniem Federacja Naturystów Polskich - którego głównym celem jest propagowanie naturyzmu jako formy promocji zdrowia fizycznego i psychicznego w kontakcie z naturą, na wolnym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów.

Oficjalnie tylko nad morzem, a reszta...

Jak poinformował nas prezes Federacji Naturystów Polskich - W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów UE tego typu plaże są wciąż nieoficjalne. Wszyscy wiedzą gdzie są, często są akceptowano przez lokalne samorządy - ale są to jednak wciąż plaże na "dziko". Dla przykładu w Holandii mamy wydzielony obszar, gdzie trafiają tylko zainteresowani. Brak jest przypadkowych plażowiczów.

Jesteś fanem opalania się bez ubrań? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Masz możliwość zarejestrowania się do Federacji Naturystów Polskich. Koszt to 40 zł dla dorosłych, a 10 zł zapłacą dzieci, które mogą być członkami wspierającymi. Muszą wtedy posiadać zgodę opiekuna prawnego. Legitymację otrzymuje się na rok czasu, a wystarczy wypełnić formularz.

- Członkostwo daje możliwość uzyskania specjalnych rabatów w Polsce i zagranicą. Regularnie organizowane są spotkania naturystów w każdą drugą sobotę miesiąca – mówi szef stowarzyszenia FNP Peter Rijnvis.

W FNP z roku na rok przybywa ludzi - i jak się okazuje, najwięcej zarejestrowanych naturystów jest... z woj. śląskiego.

Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać. Najbardziej popularna jest plaża nad Pogorią IV, plaża w Świerklańcu, Termy Rzymskie w Czeladzi oraz Centrum Naturystyczne "Cezar" w Bielsku-Białej.

Gdzie w Polsce znajdziesz najwięcej plaż dla nudystów? Kliknij TUTAJ:
TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak tam wygląda? [WIDEO] Jak dojechać? [MAPA] Gdzie są najlepsze plaże naturystów?

TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak tam wygląda? [WIDE...

Plaża dla nudystów nad Pogorią IV

O plaży dla nudystów nad Pogorią IV pisaliśmy już kilkukrotnie [czytaj tutaj - KLIKNIJ]. Opublikowaliśmy wówczas również SONDĘ, w której pytaliśmy: "Czy nad Pogorią powinna powstać oficjalna, ogrodzona plaża dla nudystów?" - w której wzięło udział kilka tysięcy internautów. Jak się okazuje - 78% głosów była ZA, 19% na NIE a 3% bez zdania.

Co zatem powinno być spełnione, żeby naturyści w woj. śląskim doczekali się swojej pierwsze oficjalnej plaży?
Jak informuje nas Federacji Naturystów Polskich - koniecznie trzeba porozumieć się z władzami miasta, a te bywają różnie nastawione. Na początek musi zebrać się grupka chętnych i wystosować pismo do urzędu. Nie jest łatwo. Jak najbardziej w takich przypadkach, FNP służy pomocą.

A jak to wygląda w świecie?

Miłośnicy opalania bez stanika czy jak ich Pan Bóg stworzył mają w czym wybierać, gdy idzie o plaże, na których króluje wakacyjna swoboda. Portal lotniczy Sky4Fly.net wybrał 5 szczególnie wartych polecenia plaż topless.

Plaże topless - te są najsłynniejsze w świecie [TOP 5] - KLIKNIJ TUTAJ!

Plaże topless - te są najsłynniejsze w świecie [TOP 5]

Koronawirus mniej groźny niż grypa?

Wideo

Materiał oryginalny: Plaże nudystów w woj. śląskim... są, choć jeszcze nieoficjalne. Sprawdź miejsca [LOKALIZACJE] - śląskie Nasze Miasto

Komentarze 86

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pioto
28 czerwca 2017, 07:36, Czytelniczka:

Niestety, ale taka prawda - całkiem nagie ciało rezerwujmy dla bliskiej osoby, żony, męża, partnerki czy partnera. Plaża nie jest miejscem na tego typu zachowania. Gdybym zobaczyła nagich ludzi z dziećmi, to już na pewno obowiązkiem byłoby zadzwonienie na policję. To nic nie kosztuje, a może uratować malca przed wykorzystywaniem. Jestem też oburzona, jak chamskie są wypowiedzi "naturystów" - dajecie sami sobie świadectwo, jako osoby pozbawione kultury osobistej. A może jest też tak, że "uderz w stół a nożyce się odezwą"? Przemyślcie swoje zachowanie.

Czytelniczko jesteś do tyłu z faktami e terazniejszych czasach 10latkowi nie są obce nagie ciała jak w Internecie ogląda pornusy

G
Gość

Kto z was teoretyzujący przemądrzalcy był chociaż raz na na przyzwoitej plaży naturystycznej np. w Czechach, Francji, Holandii, Hiszpanii czy w Niemczech - a nie tylko an polskich dzikich nieużytkach - no kto ?

Kto z was błędne owce zna wypowiedzi waszego papieża na temat ludzkiego ciała i nagości - no kto ?

Kto z was - zaściankowe pospólstwo wie, że w Holandii istnieje Chrześcijańskie Stowarzyszenie Naturystów - no kto ?

No niestety błędne owce i bezmyślne lemingi chcąc o czymś dyskutować - wypada mieć jakieś doświadczenie i pewien zasób wiedzy w danym temacie (czym raczej większość tu zabierających głos NIESTETY NIE dysponuje)

naTurysta

T
Tatuś
2019-06-16T12:24:10 02:00, ciekawy:

Nie mam nic przeciwko takim plażom pod warunkiem, że są dobrze oznakowane, by np. przypadkowy przechodzień z dzieckiem tam niechcący nie wszedł. Jednak zawsze zastanawiała mnie jedna rzecz: co w przypadku, gdy jakiemuś facetowi nagle spodoba się ładna, krągła pani? Przecież tam się niczego nie ukryje... ;-)

2019-06-16T16:11:21 02:00, Gość:

Masz rację, jak dziecko zobaczy nagość to oszaleje, w końcu katolicka wiara dewiantów nauczyła was że nagość jest złem, nie patrzcie nie chodźcie bo się rozchorujecie.

Tatuś ci to wmawiał jak cię dotykał?

N
Niesmak pozostał

Pedofile już się cieszą... Nawet dzieci przyjmują...

G
Gość
2019-07-13T15:59:05 02:00, Paweł:

Można się opalać nago, tylko... po co? Co jest w tym fajnego? Pytam poważnie :)

Wymierne korzyści nagiego opalania to bezsprzecznie większa dawka witaminy D3 wytwarzanej pod wpływem promieni słonecznych. A tego naturalnego katalizatora zdrowotnego nigdy NIE za wiele. Walory estetyczne: jednolicie opalone ciało wygląda lepiej niż wirtualy kostium kąpielowy. Po nagiej kąpieli żadne mokre fatałaszki nie kleją się na ciało.Na plażach naturystycznych nie ma tłoku i jest o wiele spokojniej a naturyści są bardziej przyjaźnie nastawieni. W sferze psychicznej dla wielu przełamanie tabu nagość jest swego rodzaju uwolnieniem się od brzemienia wstydu i powrotem do natury. A Matka Natura nas przecież nagimi stworzyła. Nawet rodzinnie praktykowany naturyzm jest znacznie lepsze dla psychicznego rozwoju młodszej generacji gdyż znika czynnik niezdrowego podglądania i skierowania zainteresowania w stronę pornografii. Czy kogoś te tylko nieliczne tu przedstawione argumenty potrafią do Naturyzmu (w klasycznej jego formie) przekonać ?

Na to pytanie musi każdy sobie sam odpowiedzieć i wypróbować.

naTurysta

w
wyborca pis

niektórzy z was pewno kąpią swoje dzieci w ubraniach.Na plaże pewno też nie chodzą -co za ciemnogród

P
Paweł

Można się opalać nago, tylko... po co? Co jest w tym fajnego? Pytam poważnie :)

G
Gość
2019-07-07T15:51:31 02:00, Gość:

do nudystów: niech nikt mi nie wmawia że brak skrawka kąpielówek coś zmienia i że chodzi o opaleniznę. To zwykłe zepsucie i bezwstydność!

Gościu - wyrażasz opinię o czymś czego nie spróbowałeś więc na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Chyba nie znasz powiedzenia, że „powtarzane mądrości (?) są bez wartości ! A tak na marginesie gramatyczna konstrukcja twej wypowiedzi jest po prostu do niczego !

Z poważaniem

Zainteresowany

G
Gość

do nudystów: niech nikt mi nie wmawia że brak skrawka kąpielówek coś zmienia i że chodzi o opaleniznę. To zwykłe zepsucie i bezwstydność!

G
Gość
2019-06-18T07:03:20 02:00, Gość:

W Bytomiu na Arki Bożka 17/25 mieszkają dwie obleśne lesbijki. Ktoś powinien zrobić z tym porządek.

Sam jesteś obleśny, za pomówienie i podanie czyjegoś adresu grozi kara.

w
wyborca

z tych wpisów widać że niektorzy z was nie widzieli swojej żony nago i odwrotnie żona nie widziała męża nago.Swoje dzieci tez kapiecie w ubraniach? Co za durnota

G
Gość
2019-06-16T12:24:10 02:00, ciekawy:

Nie mam nic przeciwko takim plażom pod warunkiem, że są dobrze oznakowane, by np. przypadkowy przechodzień z dzieckiem tam niechcący nie wszedł. Jednak zawsze zastanawiała mnie jedna rzecz: co w przypadku, gdy jakiemuś facetowi nagle spodoba się ładna, krągła pani? Przecież tam się niczego nie ukryje... ;-)

Masz rację, jak dziecko zobaczy nagość to oszaleje, w końcu katolicka wiara dewiantów nauczyła was że nagość jest złem, nie patrzcie nie chodźcie bo się rozchorujecie.

G
Gość
2019-06-16T00:10:05 02:00, Mieszkaniec:

uważają siebie za porządnych obywateli.Nigdy nie wiesz co koło ciebie jest.Lepiej syf ominąc z daleka

Zgadza się, ten katolicki syf lepiej omijać z daleka, mogą się zainteresować twoim dzieckiem faceci poprzebierani w czarne sukienki.

c
ciekawy

Nie mam nic przeciwko takim plażom pod warunkiem, że są dobrze oznakowane, by np. przypadkowy przechodzień z dzieckiem tam niechcący nie wszedł. Jednak zawsze zastanawiała mnie jedna rzecz: co w przypadku, gdy jakiemuś facetowi nagle spodoba się ładna, krągła pani? Przecież tam się niczego nie ukryje... ;-)

M
Mieszkaniec

uważają siebie za porządnych obywateli.Nigdy nie wiesz co koło ciebie jest.Lepiej syf ominąc z daleka

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3