Przegląd marca 2020 w Żywcu, najważniejsze wydarzenia miesiąca

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Żywca czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Żywca czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Żywca najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?”?

Przegląd marca 2020 w Żywcu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?

Premier Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Rząd zaostrzył zakaz wychodzenia z domów. Teraz niepełnoletni będą mogli wyjść na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacyjne, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Sklepy spożywcze od godz. 10 do 12 będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Sprawdź wszystkie ograniczenia - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

Prasówka marzec Żywiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Żywca. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 1 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 2420 osób. 36 z nich nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Pogoda dla Żywca na dzisiaj. Prognoza pogody na środę, 01.04. Jaka będzie temperatura?

Pogoda na dzisiaj dla Żywca została sprawdzona przez naszych meteorologów. Co się okazało? Możemy dzisiaj spodziewać się w Żywcu temperatury rzędu 8°C i wiatru o sile dochodzącej do 13 km/h. Jakie warunki pogodowe na dzisiaj przewidują jeszcze meteorolodzy? Sprawdź prognozę pogody na dzisiaj (01.04) dla Żywca i przekonaj się.

📢 Bloki z PRL - dziwne, nietypowe, największe... One robią wrażenie! Sprawdź, gdzie można je znaleźć

Blokowiska z PRL. Zerknijcie na zdjęcia w galerii... ale spójrzcie na te bloki życzliwie. Oto osiedla, które są ładne, choć urodą nieoczywistą, przemyślanie planowane, z dużą ilością zieleni i przestrzenią między domami, nietypowe, ciekawe, czasem na skalę kraju czy Europy. Wiecie, gdzie można je znaleźć? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 7. ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie śląskim. 6 nowych zachorowań

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło informację o siódmej ofierze śmiertelnej koronawirusa w województwie śląskim. To 73-letnia kobieta z Mysłowic. Jednocześnie podano dane dotyczące sześciu nowych zachorowań w naszym regionie. W sumie wirusa SARS-CoV-2 wykryto już u 209 osób.

📢 Browar Żywiec sfinansuje zakup respiratora i pomp infuzyjnych dla Szpitala Powiatowego

Zakup respiratora i pomp infuzyjnych dla Szpitala Powiatowego w Żywcu - zadeklarował Tomasz Klima, dyrektor Browaru Żywiec.

📢 Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie żywieckim

Na terenie powiatu żywieckiego jest jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem covid-19. To osoba mieszkająca w Żywcu - poinformował burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Zapewnił, że wszystkie odpowiednie służby dotarły już do osób, które miały potencjalny kontakt z osobą zarażoną, aby objąć je kwarantanną. - Zatem ryzyko rozprzestrzenienia się zarażeniem zostało zminimalizowane - dodał.

📢 Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Gdzie udać się po pomoc? Oto czynne gabinety dentystyczne LISTA NFZ

Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia społecznej kwarantanny, w końcu śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia porozumiał się z dentystami z woj. śląskiego i opublikował listę czynnych w czasach epidemii gabinetów i przychodni stomatologicznych. Sprawdź, które gabinety (a jest ich ponad 120!) są czynne w woj. śląskim, i w jakim zakresie. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 14. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [sobotni wieczór]. Jak się zarazili, skąd są?

O godzinie 20:00 w sobotę 28.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 157 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Wśród nowych pacjentów z COVID-19 jest 14 mieszkańców województwa śląskiego.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Ponad 3,6 tys. maseczek uszyli członkowie grupy „Szyjemy maseczki dla szpitala w Żywcu"

Ponad 3,6 tys. maseczek uszyli już członkowie grupy „Szyjemy maseczki dla szpitala w Żywcu". Maseczki trafiły nie tylko do szpitala, ale także innych instytucji.

📢 Uwaga! Z powodu koronawirusa żywiecka spółka Beskid pracuje inaczej

Z powodu epidemii koronawirusa żywiecka spółka Beskid od wczoraj pracuje inaczej. - W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem spółka Beskid zmuszona jest ograniczyć przyjmowanie odpadów na PSZOK do dwóch dni w tygodniu. Jednocześnie zwracamy się z apelem do mieszkańców, żeby ograniczali dowóz czegokolwiek
z odpadów na PSZOK, ponieważ mamy naprawdę skąpe zasoby ludzkie do przyjmowania tych odpadów - stwierdził Jerzy Kliś, prezes spółki Beskid.

📢 Pilny apel o pomoc dyrekcji Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu w odpowiedzi na liczne zapytania poinformował o zakresie pomocy, która wsparłaby placówkę w ramach prowadzonej walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem - czytamy w komunikacie przesłanym przez żywieckie Starostwo Powiatowe.

📢 Zakaz wychodzenia z domów! Co można, a czego nie? Sprawdź

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Nowe przepisy obowiązują od środy, 25 marca do 11 kwietnia.

📢 Dramatyczny apel ratowników medycznych z Żywiecczyzny o pomoc [AKTUALIZACJA]

Z dramatycznym apelem o pomoc finansową wystąpili ratownicy medyczni z Żywiecczyzny. Proszą mieszkańców o wsparcie finansowe. Zebrane pieniądze przeznaczą na zakup potrzebnego sprzętu. Zbiórkę prowadzą na portalu zrzutka.pl. Do tej pory udało im się zebrać nieco ponad 12 tysięcy złotych. Na ich apel zareagował Zarząd Powiatu Żywieckiego, przekazując na zakup środków ochrony osobistej 10 tys. zł.

📢 Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w woj. śląskim! To mieszkaniec Szczyrku

Mieszkaniec Szczyrku to pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie śląskim. - Smutny to dzień. Niestety, ostatnio tragedie nie omijają Szczyrku - wyznał Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku,który potwierdził tę informację. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarły to 83-letni mężczyzna.

📢 Koronawirus: [WAŻNE] Jak odróżnić koronawirusa COVID-19 od grypy i przeziębienia? Zobacz koniecznie tabelkę z objawami i porównaj

📢 Auta na licytacjach komorniczych - marzec 2020. Samochody do kupienia w dobrej cenie

Samochody na licytacjach komorniczych - marzec 2020. Nie da się ukryć, że auta są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. Praktycznie każdego dnia odbywają się licytacje komornicze w naszym województwie. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w marcu 2020.

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie