Radziechowy, Dąbrowa Górnicza: Karatecy z Arawashi są w dobrej formie

ŁUG
Zawodnicy z Arawashi dobrze wypadli na turnieju w Dąbrowie Górniczej.
Zawodnicy z Arawashi dobrze wypadli na turnieju w Dąbrowie Górniczej. ARC
Międzynarodowy Puchar Europy Klubów w karate shotokan odbył się w Dąbrowie Górniczej. Impreza, która trwała trzy dni, skupiła blisko 300 karateków z 33 klubów, którzy zjechali z 12 państw, nawet tak odległych jak Albania, Włochy czy Estonia.

Klub Arawashi z Żywiec-czyzny był reprezentowany skromną dwuosobową ekipą Angeliki Ryczek i Moniki Wojtas, które w rywalizacji karate, pomimo międzynarodowej obsady nie miały kompleksów i pokazały swój pazur walecznych góralek.

Zawodniczki wytypował do rywalizacji Bogusław Hutman-Wilczek. Po niezwykle mocnym i zapiekłym współzawodnictwie, wywalczyły dwa brązowe krążki w konkurencji drużynowej kata przegrywając wejście do finału z Czeszkami różnicą 0,5 punktu, drugi brąz wywalczyła Monika Wojtas w konkurencji walki sportowej kumie.

Monika przy wejściu do finału uległa nieznacznie (3:2) Włoszce Manueli Zpaghetii, mniej szczęścia miała Angelika Ryczek, która przy wejściu do półfinału, uległa (2:1) zawodniczce z Chorwacji Blance Zlatko.

W ocenie trenera Arawashi, zawody stały na szalenie wysokim poziomie albowiem niektóre kluby w swoich szeregach wystawiały reprezentantów kadry narodowej, co sprawiło, że piekielnie trudno było dojść do pozycji medalowych.

Walki przeprowadzane były na wysokim, europejskim poziomie. Dla zawodników z gminy Radziechowy-Wieprz był to jedyny i zarazem ostatni start, bo klub nie ma niestety funduszy na dalszą działalność sportową.