Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Fundusz dla regionu
Przed konkursem lepiej wiedzieć więcej

Niedawno odbyło się bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące programu ,,Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w konurbacji śląsko-dąbrowskiej”. Zostało zorganizowane przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego przy współudziale ekspertów WFOŚiGW w Katowicach. Spotkanie dedykowane było potencjalnym beneficjentom, którzy zamierzają ubiegać się o wsparcie w związku z konkursem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, dla którego Fundusz pełni funkcję instytucji wdrażającej. Uczestnicy zapoznali się z informacjami przekazanymi przez Zofię Szostok, przedstawicielkę Funduszu, a później brali udział w konsultacjach i rozmowach przy eksperckich stolikach z pracownikami katowickiego WFOŚiGW.

Nowy kierunek studiów
Zoofizjoterapia dobra dla „zwierzolubów”

Wybierasz się na studia podyplomowe? Klub Gaja poleca kierunek: zoofizjoterapia. To nowy dział medycyny weterynaryjnej, który wykorzystuje fizjoterapię, aby poprawić funkcjonowanie i ruchomość stawów oraz mięśni u zwierząt. Gdzie studiować? Fizjoterapię małych zwierząt towarzyszących można w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej. Studia przeznaczone są dla osób, które ukończyły kierunek fizjoterapia lub weterynaria i planują pracę jako zoofizjoterapeuta w lecznicach weterynaryjnych, ośrodkach terapeutycznych dla zwierząt, stadninach koni, hotelach i schroniskach dla zwierząt lub pragną otworzyć własne gabinety. Studia trwają dwa semestry. Więcej informacji na stronie uczelni: www.wsa.bielsko.pl.

Jezioro goczałkowickie nie lubi brudasów
„Pomyśl i nie śmieć”, a najlepiej posprzątaj. Bo „śląskie morze” płynie też z Twojego kranu!

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów Katowice ustawiło duże pojemniki na śmieci w Wiśle Małej, w miejscach, gdzie najczęściej parkują samochody osoby biwakujące nad zbiornikiem Goczałkowickim. To kolejny etap podjętej przez GPW, wspólnie z miejscowym samorządem, akcji „Pomyśl i nie śmieć”. Dzięki niej wiosną, mieszkańcy Wisły Małej, wędkarze oraz harcerze i uczniowie, sprzątając obrzeża Jeziora Goczałkowickiego - od granicy z miejscowością Strumień do portu żeglarskiego - zebrali ponad 12 ton śmieci, głównie butelek, szmat, opakowań, opon i starych wiader. Teraz uczniowie z pobliskiej szkoły apelują do turystów o utrzymanie porządku i dbanie o ekologiczną, przyjazną otoczeniu przyrodę nad jeziorem w Goczałkowicach. Śmieci znów się pojawiły, ale jest ich dużo mniej i mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie jeszcze mniej - mówi Marta Wojciechowska-Smolarz, radna i jednocześnie pomysłodawczyni akcji. To chyba efekt naszych działań związanych z akcją „Pomyśl i nie śmieć”, tj. z uprzątnięciem terenu, rozstawieniem tabliczek informacyjnych, monitoringiem terenu przez pracowników GPW oraz Straż Miejską, edukacją najmłodszych poprzez różnego rodzaju zajęcia ekologiczne, a także wycieczki organizowane w ramach patronatu GPW.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie przyjechał do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto