Sparta Grabik wygrała z KS Tomaszowo. Przed spotkaniem pożegnano Piotra Makowskiego, wieloletniego prezesa, zawodnika i trenera Sparty

Małgorzata Fudali Hakman
W sobotę, 4 września rozegrano 3. kolejkę grupy 4 zielonogórskiej A klasy. Sparta Grabik podejmowała na własnym stadionie KS Tomaszowo.

Przed meczem działacze i zawodnicy podziękowali swojemu prezesowi, trenerowi i zawodnikowi, Piotrowi Makowskiemu za wiele lat pracy w Sparcie Grabik. Przedstawiciel LZPN Radosław Pogorzelec, wręczył zasłużonemu działaczowi brązową odznakę PZPN. Złotą odznakę LZPN dostał Jarosław Olbryś, który także zakończył karierę.

Do życzeń dołączyli się zawodnicy i dzieci, które Piotr makowski trenował w Grabiku.
Ukoronowaniem kariery była piękna bramka strzelona już w 2. minucie przez "Makiego", który nie mógł się nią nacieszyć.

W 6. minucie gola wyrównującego strzelił Jakub Stencel, a wynik do przerwy ustalił Tomasz Wójcik.
W drugiej połowie 3. gola strzelił oczywiście Przemysław "Strzelba" Flaga i grabiczanie godnie pożegnali swojego kultowego trenera wygrywając z KS Tomaszowo 3:1.

-30 lat spędzonych w Grabiku jako zawodnik, mało kto może się pochwalić takim osiągnięciem. Wiadomo jeszcze jako trener i prezes. Fajne pożegnanie, nie spodziewałem się, że aż tak to będzie wyglądało. Mega pozytywnie jestem zaskoczony. Życzę każdemu takiego pożegnania. Niestety zdrowie już nie pozwala na więcej więc są młodzi niech grają, ja teraz mogę tylko w oldbojach pokopać-podsumował Piotr "Maki" Makowski.

-Niestety pierwszy raz w tym sezonie musimy uznać wyższość rywali- napisała na swoim profilu drużyna z Tomaszowa.-W drugiej części spotkania nasi zawodnicy zaczęli grać football do jakiego przyzwyczaili swoich sympatyków. Niestety brakowało szczęścia w wykończeniu. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Paweł Micek, który strzałem z rzutu wolnego trafił prosto w spojenie słupka z poprzeczką. Tomaszowo atakowało co chwilę bramkę rywali ale bezskutecznie.