Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdziliśmy, jak powstają żywieckie krówki popularne! Ciekawi? Zobaczcie ten film!

Katarzyna Dębowska
Katarzyna Dębowska
Jak powstają żywieckie krówki popularne?
Jak powstają żywieckie krówki popularne? krowka-zywiec.pl
Żywiecka krówka, zwana krówką popularną, to najstarszy cukierek produkowany w Beskidach, a dokładnie w Żywcu. Historia fabryki krówek sięga lat 60-tych . Krówka od początku swojego istnienia była produkowana pod taką samą postacią, w opakowaniu z charakterystyczną „stokrotką”.

Zobacz zdjęcia -kliknij TUTAJ!

Żywiecka krówka popularna

Słodycze stanowią 9% wartości sprzedaży całej branży spożywczej i są jedną z największych kategorii na rynku spożywczym. Statystyczny polski konsument wydaje na ich spożycie około 700 zł rocznie, w tym 190 zł na produkty zawierające kakao (czekolady, batony, bombonierki). W roku 2022 rynek słodyczy odnotował zarówno wzrost wartości (o 12%), jak i wolumenu (5%).

od 16 lat

Krówki popularne z Żywca to cukierki z bogatą historią, swój smak i kolor zawdzięczają tradycyjnej kilkudziesięcioletniej recepturze, według której produkowane są od początku istnienia działalności fabryki. Każda świeża krówka ma miękką, ciągnącą się konsystencję, które po mniej więcej trzech tygodniach stopniowo kruszeją, zaczynając od zewnętrznej strony. Zanim krówka skruszeje, pojawia się w jej środku „łezka”, jest to jeden z etapów krystalizacji cukierka.

Cały proces produkcji krówek rozpoczyna się od gotowanej w kotle karmelowej masy, która następnie przelewana jest na stoły, gdzie powoli zastyga. Zobaczcie, jak powstają najstarsze cukierki z Żywca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto