Srebro dla dziewcząt z Herkulesa Kochanowice w turnieju Tymbarku [ZDJĘCIA]

AKC
W dniach 27-29 marca na boiskach MOSIR Sosnowiec Niwka odbyły się finały woj. śląskiego w XVII edycji Pucharu Tymbarka „Z podwórka na stadion”. Do trwającej XVII edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. W gronie tym znalazł się Herkules Kochanowice.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 17 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju.

W trzydniowych finałach woj. śląskiego wzięło udział 125 zespołów chłopców i dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12.

Duży sukces odniosły dziewczęta z Herkulesa Kochanowice grające w kat. U-10, które zdobyły tytuł v-ce mistrza woj. śląskiego. W meczu finałowym przegrały z dziewczynami z Katowic.

Zawodniczka Herkulesa Zosia Dubiel została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Należy dodać, że Zosia strzeliła 15 bramek w turnieju, a przez ostatnie dwa lata była królowa strzelczyń.

Dziewczyny otrzymały wspaniały puchar, srebrne medale oraz nagrody z firmy Tymbark. Zosia Dubiel otrzymała pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także najmłodsze zawodniczki Herkulesa Kochanowice w kat. U-8 tj. rocznika 2009, które zajęły czwarte miejsce. W turnieju zagrali także chłopcy z Kochanowic, w kat. U-8 i U-10 oraz dziewczyny U-12, ale nie udało im się dostać do meczów finałowych turnieju.

Srebrny zespół dziewcząt wystąpił w składzie-Natalia Popanda, Faustyna Korzekwa, Zosia Dubiel, Natalia Filipiak, Laura Koza, Martyna Machnik, Nikola Majczak, Julia Schabowska, Wiktoria Zakrzewska, Oliwia Majer. Najmłodsze dziewczynki zagrały w składzie – Milena Demarczyk, Aleksandra Garus, Anastazja Kempa, Emilia Kołek, Maja Kowalska, Magda Marek, Oliwia Młynek, Bianka Schabowska.