Sukces UKS Herkules Kochanowice. W kategorii do 12 lat drużyna dziewcząt wywalczyła wicemistrzostwo Śląska w turnieju Tymbarku ZDJĘCIA

PW, BM
Reprezentantki i reprezentanci Herkulesa Kochanowice (i powiatu lublinieckiego) podczas XIX Turnieju o Puchar Tymbarka w Chorzowie (finał wojewódzki). UKS Herkules Kochanowice
W ubiegłym tygodniu piłkarki Herkulesa Kochanowice wywalczyły drugie miejsce w kategorii U-12 w wojewódzkim finale XIX Edycji Pucharu Tymbarku, zorganizowanym na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bardzo dobrze wypadła także drużyna młodszych dziewcząt.

Finał wojewódzki XIX Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U - 12 rozegrano 10 kwietnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wzięły w nim udział 54 drużyny zawodniczek i zawodników. Piłkarki Herkulesa Kochanowice szły jak burza, nie tylko docierając do ścisłego finału bez porażki, ale i po prostu gromiąc swoje przeciwniczki. W eliminacjach pokonały trzy zespoły: z Jankowic 11:0, Jaworzna 15:0 i Diamond A. 4:2. Następnie w ćwierćfinale ograły zespół z Goruszki 6:0, a w półfinale ROW Rybnik 5:1. Dopiero w finale musiały znieść gorycz porażki, ulegając faworytowi Sprintowi Katowice. Tym samym wywalczyły srebrny medal – podobnie jak dwa lata temu, kiedy były wicemistrzyniami w kategorii U- 10.

Nasza zawodniczka Zosia Dubiel, zdobywając 25 bramek została najlepszą strzelczynią turnieju. Na wyróżnienie zasługuje też Faustyna Korzekwa, która zdobyła 15 bramek. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i wspaniałe puchary oraz prezenty od sponsorów turnieju – mówi trener Herkulesa Bogusław Maciejewski.

Zespół Herkulesa wystąpił w składzie: Natalia Popanda, Faustyna Korzekwa, Natalia Filipiak, Zosia Dubiel, Laura Koza, Wiktoria Zakrzewska, Nikola Majczak, Martyna Machnik, Samanta Janoszka Samanta, Julia Bula.

Bardzo dobrze wypadły również nieco młodsze reprezentantki Herkulesa w kategorii U – 8, czyli urodzone w latach 2011 – 2012, które rywalizowały w piątek 12 kwietnia. Dziewczynki minimalnie przegrały mecz o trzecie miejsce i ostatecznie ukończyły rywalizację na czwartej lokacie. W nagrodę otrzymały komplet strojów Nike, w których zagrały w półfinale turnieju oraz pamiątkowe medale, puchar i zestaw upominków od sponsora turnieju firmy Tymbark. Chłopcy z Herkulesa - w tej samej kategorii - zagrali dobre spotkania, ale z grupy wyjść się nie udało. Także otrzymali pamiątkowe medale, puchar oraz zestaw upominków od sponsora, a także – jak każdy z uczestników – pamiątkowe koszulki. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia Stadionu Śląskiego.

Gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodników za udany występ w turnieju.