System sportu młodzieżowego. Żywiec jest trzeci

ŁUG
System sportu młodzieżowego. Żywiec jest trzeci mat. prasowe
Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło ranking „System sportu młodzieżowego w 2012 roku”. Jest to podsumowanie osiągnięć w zakresie sportu młodzieżowego w ubiegłym roku. Od lat Żywiec znajduje się w pierwszej piątce tego rankingu.

Sklasyfikowano w nim zawodników, którzy zajęli czołowe pozycje w zawodach sportowych rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Ranking obejmował cztery kategorie wiekowe, od młodzika do młodzieżowca. W kategorii miast od 20 do 50 tysięcy mieszkańców, żywieccy młodzi sportowcy zajęli bardzo wysoką trzecią pozycję.

W tej kategorii pierwsze miejsca zajęło Zakopane a drugi Sopot. Bardzo wysokie trzecie miejsce jest symbolicznym podziękowaniem dla młodych sportowców, trenerów, działaczy, który angażują się w rywalizację sportową.

Warto podkreślić, że w klasyfikacji najlepszych klubów sportowych w miastach od 20 do 50 tysięcy, zawodnicy klubu łuczniczego LKS Łucznik Żywiec zajęli bardzo wysoką, bo czwartą pozycję.

System sportu młodzieżowego. Żywiec jest trzeci. A jak ty oceniasz sport młodzieżowy w Żywcu? Napisz w komentarzach poniżej