Tygodniowy przegląd prasy (Żywiec, 6.09-12.09.2020), poznaj najważniejsze informacje z Żywca

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 6.09 do 12.09.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 6.09 do 12.09.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Żywca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.09 a 12.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowe prawo budowlane. O tych zmianach musisz wiedzieć, jeśli planujesz budowę domu”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Żywiec od 6.09 do 12.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowe prawo budowlane. O tych zmianach musisz wiedzieć, jeśli planujesz budowę domu

Od 19 września zaczyna obowiązywać nowe prawo budowlane, które wprowadzi wiele istotnych zmian. Kolejne wchodzą w życie 1 stycznia 2021 r.

📢 Poznaj Żelazny Szlak Rowerowy w Jastrzębiu-Zdroju. ZOBACZ ZDJĘCIA najważniejszych przystanków, najciekawszych fragmentów

Jastrzębie-Zdrój. Żelazny Szlak Rowerowy ma przyciągnąć rowerzystów z całej Polski. Jest na to szansa, dziś, 10 września, oficjalnie oddano do użytku odcinek w Jastrzębiu-Zdroju (ponad 8 km). Teraz można podróżować całą, 55-kilometrową pętlą, od Godowa, przez Jastrzębie, po Zebrzydowice, czeskie: Petrovice i Karvinę.

📢 TOP 5 najtańszych domów do kupienia teraz w powiecie żywieckim - oferty z września 2020 r.

Jak wyglądają i ile kosztują najtańsze domy do kupienia teraz w powiecie żywieckim? Na jaki budynek możesz sobie pozwolić w cenie do... 150 tysięcy złotych? Znajdziesz tutaj domy jednorodzinne często ze sporymi działkami, do remontu, zazwyczaj kilkudziesięcioletnie. Sprawdź nasze zestawienie. Prezentujemy po trzy zdjęcia każdego z domów. Oferty pochodzą z serwisu www.otodom.pl.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB LTE Czarny (SM-T515NZKDXEO)


Apple iPad Air 64GB Wi-Fi Space Gray (MUUJ2FD/A)


Tygodniowa prasówka 6.09-12.09.2020 Żywiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Żywcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tyle płacimy "co łaska". Nieoficjalny cennik usług kościelnych [stawki]

W parafiach słyszymy, że ludzie dają "co łaska". Jednak między parafianami krąży zazwyczaj nieoficjalny cennik. Wiadomo, ile wypada dać za chrzest czy ślub. Bywa i tak, że ksiądz mówi o tym wprost.

📢 Proboszcz z Międzybrodzia Bialskiego wykorzystywał seksualnie ministranta. Biskup wydaje oświadczenie

Ksiądz proboszcz z Międzybrodzia Bialskiego miał przez kilka lat wykorzystywać ministranta. Ofiar przybywa. - Wyrażam głęboki ból i przeżywam cierpienie z powodu wielkiej krzywdy, jaka została wyrządzona Osobie pokrzywdzonej przez duchownego. Jest to osobisty dramat Pokrzywdzonego oraz jego bliskich - napisał w specjalnym oświadczeniu ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej biskup Roman Pindel po tym, jak lokalny tygodnik opisał przypadek Janusza Sz., który przez kilka lat, jako ministrant, był molestowany seksualnie przez proboszcza parafii św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim na Żywiecczyźnie.

📢 Pani da dwójkę, przecież błagam! Dzieci wróciły do szkoły i zaczęły się kartkówki. One to mają wyobraźnię!

Ten moment musiał nadejść! Skończyły się wakacje i wcześniejsza nauka zdalna, i w końcu uczniowie wrócili do szkół! Za nimi kilkanaście dni nauki w całkiem nowej rzeczywistości - wszak obostrzenia związane z koronawirusem dają się we znaki. Jedna rzecz jednak się nie zmieniła, przed uczniami już wkrótce pierwsza niezapowiedziana kartkówka, sprawdzian czy dyktando. Nie uwierzysz, co dzieci potrafią napisać na klasówce... Ich pomysłowość nie zna granic. Przekonaj się zresztą sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Śląskie: Gdzie nie będzie prądu od 10 do 15 września? Sprawdź planowane wyłączenia [LISTA, ADRESY, GODZINY]

Podajemy planowane wyłączenia prądu od 10 do 15 września w woj. śląskim. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym, gdzie nie będzie prądu. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź czy twoja ulica jest również na liście.

📢 Dramatyczny wypadek w Soli: samochód wbił się w barierę energochłonną

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w Soli na Żywiecczyźnie. Samochód z kierowcą i dwoma pasażerami wbił się w barierę energochłonną. Choć patrząc na zdjęcie trudno w to uwierzyć, w tym wypadku na nikt nie ucierpiał.

📢 Planowane wyłączenia prądu w Beskidach [9 - 11 września], czyli Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim

Podajemy planowane wyłączenia prądu w Beskidach. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym, gdzie nie będzie prądu w Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Najwięcej wyłączeń zaplanowano w powiatach bielskim i żywieckim. - Kliknij w "zobacz galerię" i czytaj więcej.

📢 Przesuwanie budynków. Zobacz niesamowite wyczyny inżynierów z Polski i ze świata

Dzięki pomysłowości inżynierów nawet nieruchomości mogą stać się ruchome. Oto najbardziej imponujące przykłady przesuwania i przenoszenia całych budowli.

📢 30-minutowe lekcje lekarstwem na nauczanie w dobie koronawirusa?

30-minutowe lekcje okazać mogą się lekarstwem na trudną sytuację związaną z edukacją w dobie pandemii koronawirusa. Choć wcześniej Ministerstwo Edukacji Narodowej nie odnosiło się przychylnie do takiej możliwości, to ostatecznie, po wielu sugestiach, Dariusz Piontkowski ogłosił, że skrócenie lekcji z 45 do 30 minut to jedna ze zmian akceptowanych przez MEN.

📢 Wypadek autokaru z Żabnicy koło Tczewa. Jedna osoba nadal jest w szpitalu. Pozostałych uczestników wypadku czeka długa rehabilitacja

Niecały miesiąc od koszmarnego wypadku autokaru przewożącego członków zespołu Mały Haśnik z Żabnicy an Żywiecczyźnie, do którego doszło na autostradzie A1 koło Tczewa, jedna osoba nadal pozostaje na leczeniu w szpitalu, a pozostałe osoby, które wróciły już do domów, czeka długa rehabilitacja.

📢 "Jak to, umarłam?" ZUS uśmiercił 65-letnią emerytkę ze Śląska i odebrał jej emeryturę

Pani Wanda przyszła do banku, gdzie dowiedziała się, że według systemu nie żyje, a wypłata jej emerytury została wstrzymana. - Nogi się pode mną ugięły - opowiada w rozmowie z Nowinami Gliwickimi. Okazało się, że błąd popełnił jeden z pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Ubolewamy nad tym, co się stało - przekonuje rzeczniczka ZUS.

📢 Dramatyczny wypadek na ul. Moszczanickiej w Żywcu. Trzy osoby zostały ranne

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na ul. Moszczanickiej w Żywcu. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych trzy osoby zostały ranne. Przez jakiś czas trwały utrudnienia na drodze.

📢 Miss i Mister Beskidów 2020 - wielki finał w BCK. Korona powędrowała do Wiktorii Fober. Zobaczcie zdjęcia z gali

Bielsko-Biała. Za nami fantastyczna gala finałowa konkursów Miss i Mistera Beskidów 2020, która odbyła się w Bielskim Centrum Kultury. Tegoroczną Miss Beskidów została 19-letnia Wiktoria Fober z Ustronia. Natomiast szarfę z tytułem Mister Beskidów 2020 otrzymał Jakub Hazuka z Cieszyna. Zobacz zdjęcia z gali finałowej - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Moto Show Katowice 2020. Szybkie samochody, piękne kobiety, wyścigi, konkursy - czyli święto miłośników motoryzacji na Muchowcu [ZDJĘCIA]

Moto Show Katowice 2020. W niedzielę 6 września na katowickim lotnisku Muchowiec. To było prawdziwe święto dla miłośników motoryzacji! Kliknij w :zobacz galerię".

📢 Bieg na Szczyt Rysianki 2020. Wspaniała rywalizacja, mimo deszczu i epidemii

Już 20. edycja Biegu na Szczyt Rysianki mająca także rangę Mistrzostw Powiatu Żywieckiego w Biegach Górskich odbyła się w niedzielę 6 września. Na starcie stanęło 118 zawodników, z czego 117 dotarło na metę ulokowaną pod Schroniskiem Górskim PTTK Rysianka.

📢 Twórca „Żmijowiska” w Lipowej! Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem już w ten czwartek

Kolejne spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej odbędzie się w czwartek 17 września o godz. 19.00 na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki
Publicznej w Lipowej. Ze względu na pandemię od kilku miesięcy spotkania odbywają
się online. Tym razem gościem biblioteki w Lipowej będzie Wojciech Chmielarz - autor bestselerowych kryminałów, m.in. zekranizowanego „Żmijowiska”. Będzie okazja do porozmawiania o jego najnowszej książce „Wyrwa”.

📢 Chwile grozy w Jeleśni. Mężczyzna groził bliskim bronią

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy gminy Jeleśnia. W jednym z domów doszło do awantury, podczas której mężczyzna groził bronią swoim bliskim. Na szczęście w porę interweniowała policja.

📢 Budowa beskidzkiego odcinka S1. Przebieg ekspresówki doskonale widać już z lotu ptaka. Zakończono wycinkę drzew

Choć na razie wykonawcy beskidzkiego odcinka drogi ekspresowej S1 są zajęci tworzeniem dokumentacji projektowej, to z góry, po zakończeniu wycinki drzew, doskonale widać już kształt i przebieg nowej drogi. Można zobaczyć, jak malownicze widoki będą tu mieli w przyszłości kierowcy. No chyba, że w niektórych miejscach zasłonią je im ekrany dźwiękochłonne. W ostatnim czasie jednak, projektanci nie nadużywają, tej formy ochrony przed hałasem, jak to było jeszcze kilka lat temu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Przetasowania w rządzie. Znamy wszystkie zmiany

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3