Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa S1 w Beskidach. Są utrudnienia dla kierowców i mieszkańców w Węgierskiej Górce. Aktualne ZDJĘCIA

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Cała ośmioipółkilometrowa trasa w 90 procentach biegnie po estakadach, mostach, wiaduktach i przez tunele. Dlatego to jeden z najdroższych odcinków dróg ekspresowych w Polsce. 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Cała ośmioipółkilometrowa trasa w 90 procentach biegnie po estakadach, mostach, wiaduktach i przez tunele. Dlatego to jeden z najdroższych odcinków dróg ekspresowych w Polsce. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE GDDKiA
Od środy, 21 lipca do 18 sierpnia nieprzejezdna będzie ulica Graniczna na wysokości skrzyżowania z ul. Zieloną w Węgierskiej Górce. Zmiana zostanie wprowadzona w związku z budową drogi ekspresowej S1 Przybędza – Milówka. Powstaje tam wiadukt drogowy. Tymczasem na budowie obwodnicy Węgierskiej Górki co miesiąc więcej nowości.

Sporo nowości na budowie S1 w Węgierskiej Górce

Na budowie drogi ekspresowej S1 w Beskidach, czyli obwodnicy Węgierskiej Górki, co miesiąc widać nowe elementy. Powstają ogromne nasypy, skarpy, są drążone cztery tunele, a coraz częściej pojawiają się już całkiem spore, nowe elementy przyszłych mostów, wiaduktów i estakad.

Do 18 sierpnia utrudnienia dla mieszkańców

Niestety, budowa nowych obiektów drogowych musi się także czasami wiązać z utrudnieniami dla kierowców korzystających z już istniejących dróg.

Tak będzie od 21 lipca do 18 sierpnia.

- Utrudnienia odczują wtedy mieszkańcy ulicy Granicznej. Właściciele posesji od nr 1 do 17, aby dojechać do ul. Zielonej będą musieli przejechać ul. Kościuszki. Dla pozostałych użytkowników drogi zmiana organizacji ruchu nie będzie odczuwalna. Dojazd do „Gazowni na Zielonej” zostanie zapewniony od ul. Parkowej – informuje Paweł Bruger, dyrektor do spraw komunikacji w firmie Mirbud, generalnym wykonawcy ekspresowej „jedynki” w Beskidach.

Jak zapewnia rzecznik Mirbudu, prace będą prowadzone bez ingerencji w ulicę Zieloną.

Cała ośmioipółkilometrowa trasa w 90 procentach biegnie po estakadach, mostach, wiaduktach i przez tunele. Dlatego to jeden z najdroższych odcinków dróg ekspresowych w Polsce. 

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Budowa S1 w Beskidach. Są utrudnienia dla kierowców i mieszk...

Widać już postęp na budowie pierwszej estakady

Tymczasem na zdjęciach wykonanych z drona świetnie widać nowości na budowie tej beskidzkiej ekspresówki.
Oprócz wspomnianego wiaduktu nad ulicą Zieloną, warto przyjrzeć się dość zaawansowanej budowie jednej z estakad. To estakada nad ul. Zielona Górna. Widać już żelbetowe konstrukcje, po których w przyszłości będzie biegła trasa.

Nie przeocz

Warto też przypomnieć, że cała ośmioipółkilometrowa obwodnica Węgierskiej Górki, czyli beskidzkiej ekspresówki, praktycznie w 90 procentach będzie biegła po różnego rodzaju obiektach inżynierskich, takich jak mosty, wiadukty czy estakady i tunele.

Wykonawca, czyli firma Mirbud, musi zbudować trzy mosty, cztery wydrążone w masywach górskich tunele (830 i 1 km długości), pięć estakad oraz dwa węzły drogowe. Jak na tak krótki odcinek, liczba obiektów jest bardzo duża. Budowa takiej liczby tuneli, estakad, mostów czy wiaduktów sprawia, że jest to jeden z najdroższych z odcinków drogi ekspresowej, jaka obecnie powstaje w Polsce.

Średnia cena za kilometr nieco ponad ośmioipółkilometrowego „górskiego odcinka” S1, będącego obwodnicą Węgierskiej Górki wynosi 161,7 mln zł. Cała inwestycja to koszt 1,4 mld zł. Jednak liczba i stopień skomplikowania aż 11 obiektów inżynierskich w tym miejscu także są imponujące.

Droga ma być gotowa w 2023 roku.

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto