Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uważaj! Oni są niebezpieczni. Są poszukiwaniu w woj. śląskim za pobicia i narażanie innych na utratę życia! Rozpoznajesz kogoś?

red
Zobacz zdjęcia osób poszukiwanych > > >
Zobacz zdjęcia osób poszukiwanych > > >
POLICJA. Widzieliście kogoś z nich? Są poszukiwani przez policję za udział w bójkach, pobiciach i narażanie innych osób na utratę życia lub zdrowia. Niektórzy z nich podejrzewani są także o drobne kradzieże, atak na funkcjonariusza z bronią w ręku czy inne przestępstwa lub wykroczenia. Dane poszukiwanych oraz ich rysopisy znajdziecie w galerii zdjęć. Rozpoznajesz kogoś z nich? Daj znać policji!

Uwaga na tych przestępców z woj. śląskiego! Poszukiwani są za pobicia i narażanie innych na utratę życia! Rozpoznajesz kogoś?

Oto lista osób poszukiwanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach za udział w bójkach i pobiciach, podczas których narażono ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Wszystkie osoby, których wizerunki znalazły się w galerii zdjęć, są podejrzewane o dokonanie m.in. czynu z art. 158 kodeksu karnego.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia poszukiwanych

Art.158 kodeksu karnego

  • §1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego wart. 156 §1 (ciężki uszczerbek na zdrowiu - przyp. red.) lub wart. 157 §1 (naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia - przyp. red.), podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  • §2.Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  • §3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W wielu przypadkach osoby z listy są podejrzewane przez śledczych nie tylko o udział w bójkach. Jedni mieli dopuszczać się drobnych kradzieży, inni stosować groźby, a jeszcze inni czynnie napadać na funkcjonariuszy z bronią w ręku. Przekrój jest naprawdę duży.

Lista osób poszukiwanych jest zgodna ze stanem widocznym na stronie Śląskiej Policji 23 września 2022 roku.

Zobacz zdjęcia osób poszukiwanych > > >

Uważaj! Oni są niebezpieczni. Są poszukiwaniu w woj. śląskim...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto