W Korbielowie odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim

ŁUG
MOSiR Żywiec
Ponad 100 zawodników stanęło na starcie zawodów w narciarstwie zjazdowym, które odbyły się w Korbielowie.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant zorganizowano na stoku pod wyciągiem krzesełkowym Baba w Korbielowie.

Zawody przygotował, a także przeprowadził żywiecki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zimowe zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród narciarzy. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się aż 109 osób, w tym 11 zawodniczek i 98 zawodników.

Jak informują organizatorzy, niestety nie wszystkim udało się prawidłowo przejechać wyznaczoną trasę zjazdu. Najlepsi w każdej z ośmiu grup wiekowych stanęli na podium, a sportowe trofea odebrali z rąk Andrzeja Bachledy, który był gościem zawodów.

W kategorii mężczyźni (grupa od 66 lat) pierwsze miejsce wywalczył Stefan Marek, drugie Jan Listwan, a trzecie Krzysztof Konsztowicz. Wśród mężczyzn w grupie od 56 do 65 lat niepokonany okazał się Wojciech Stojanowski, na drugim miejscu podium stanął Tadeusz Bąk, a na trzecim Tadeusz Dziubek. Tuż za podium, na czwartym miejscu, sklasyfikowany został Andrzej Gomuliński.

W grupie mężczyzn w wieku od 46 do 55 lat wygrał Zdzisław Talik, drugi był Piotr Slowik, a trzeci Tadeusz Makuch. W grupie od 36 do 45 lat bezkonkurencyjny był Jan Stańco, przed Jarosławem Smajdorem i Piotrem Kanią.

Wśród najmłodszych startujących mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat zwyciężył Bartosz Hamera. Drugim zawodnikiem, który najszybciej pokonał trasę, był Marek Skrzypczyński, a trzeci linię mety przejechał Piotr Wilk.

W kategorii kobiet w grupie wiekowej od 46 lat wygrała Jadwiga Gołda, a drugie miejsce wywalczyła Halina Hinc. Wśród mężczyzn w grupie wiekowej od 18 do 35 lat niepokonana okazała się Beata Matejczyk, drugie miejsce na podium zajęła Katarzyna Urban, a trzecie Jolanta Wysokińska.

Z powodu ocieplenia i niewystarczających warunków śniegowych odwoływane są już niektóre zawody narciarskie, które planowano przeprowadzić na Żywiecczyźnie jeszcze w styczniu.