Węgierska Górka: Reprezentacja Polski przegrała z Japonią drugi mecz w Węgierskiej Górce

MAM
W niedzielnym spotkaniu reprezentacja Polski kobiet uległa zawodniczkom z Japonii 1:3 (23:25, 24:26, 25:23, 15:25).

Podopiecznym Alojzego Świderka nie udało się zrewanżować Japonkom za sobotnią porażkę ( wówczas również przegrały 1:3).

W niedzielę Polki stawiły jednak Azjatkom większy opór. Dwa pierwsze sety zakończyły się minimalnym zwycięstwem przyjezdnych, które w końcówkach setów zachowały więcej zimnej krwi. Szczególnie żal drugiej partii, w której Polki miały już kilka punktów przewagi, ale dały ją sobie odebrać.

Trzeci set nie zapowiadał większych emocji. Podopieczne Alojzego Świderka szybko zdobyły kilkupunktową przewagą i kontrolowały grę do stanu 22:16. Wówczas coś w polskim zespole się zacięło, Japonki wyszły na prowadzenie 23:22 i były bliskie zakończenia spotkania. Na szczęście dobra gra w obronie i skuteczne ataki pozwoliły na wygraną w tej części gry 25:23.

Czwarty set był już jednak pokazem gry Japonek, które nie miały najmniejszych problemów ze zwycięstwem w secie 25:15 i w całym meczu 3:1.