Znakomite występy zawodników żywieckiego Łucznika na ogólnopolskich turniejach [ZDJĘCIA]

JAK
Najliczniejsza ekipa łuczniczek i łuczników w zamojskich Mistrzostwach Polski.
Najliczniejsza ekipa łuczniczek i łuczników w zamojskich Mistrzostwach Polski. Materiały Prasowe
Znakomite występy zawodników żywieckiego Łucznika na ogólnopolskich turniejach. Ich sukcesy są znakomitym prezentem na przypadający w tym roku jubileusz 35-lecia klubu.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Zamościu
W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Zamościu wystartowało ponad 180 zawodników z całego kraju. Mistrzem Polski Juniorów został 18-letni Oskar Kasprowski z żywieckiego Łucznika, pokonując w pojedynku finałowym Piotra Starzyckiego z Marymontu Warszawa w setach wynikiem 7:3 pkt. Wśród juniorek wygrała Marlena Kocaj z Resovii Rzeszów, a brązowy medal wywalczyła 19-letnia żywczanka Gloria Juszczuk.

Jak poinformował Jan Lach, prezes LKS Łucznik Żywiec, drużynowo wśród juniorów - mimo prowadzenia po strzelaniach kwalifikacyjnych - łucznicy z Żywca przegrali pojedynek ½ finału z KS Drukarz Wrocław 1:5 pkt. i zdobyli brązowy medal w składzie: O. Kasprowski, Patryk Cacak, Szymon Kurowski, Bartłomiej Wiśniecki. Złoty medal zdobyli łucznicy z AZS Surma Poznań.

W konkurencji mikstów wygrała para z Poznania: Julia Czyż i Mateusz Ogrodowczyk. Oskar i Gloria zdobyli brązowy medal przegrywając w pojedynku ½ finału z parą Resovii Rzeszów: M. Kocaj i Paweł Czyż.

W kategorii młodzieżowców drużyna Łucznika Żywiec zdobyła tytuł mistrzowski. Złoty medal zdobyli: Kacper Bizoń, Dominik Patryas, Krystian Patryas, Kamil Adamek wygrywając z drużyną Marymontu Warszawa po zaciętym pojedynku dopiero w dogrywce w barażu wynikiem 28:27 pkt.

Indywidualnie piąte miejsce zając Kacper Bizoń, przegrywając w pojedynku ¼ finału przy remisie 5:5 pkt. w regulaminowych setach, w zarządzonym 2-gim barażu wynikiem 9:10 pkt.

Wśród kobiet nie powiodło się ubiegłorocznej Mistrzyni Polski Sylwii Zyzańskiej, która zajęła dopiero szóstą lokatę, siódme miejsce zajęła koleżanka klubowa Zuzanna Grzymek, na co dzień mieszkanka Jaworza.

Drużynowo żywczanki w składzie: S.Zyzańska, Z.Grzymek, Paulina Lach, Inga Hotek zdobyły brązowy medal. W ½ finału mimo prowadzenia po kwalifikacjach przegrały z drużyną KS Społem Łódź. W konkurencji mikstów S.Zyzańska i K.Bizoń zdobyli brązowy medal.

W kategorii łuków bloczkowych, nieolimpijskich wśród juniorek: Joanna Niewdana – Zbójnik Żywiec zdobyła brązowy medal wraz z Kingą Krawczyk zawodniczką UKS SMS MTB Żywiec.

Wśród juniorów: Wojciech Drewniak z Łucznika zdobył brązowy medal wraz z zawodnikiem Nikodemem Adamkiem ze Zbójnika Żywiec. A drużyna Łucznika zdobyła złoty medal pokonując w finale drużynę UKS Ósemka Kraków. Łucznicy z Żywca strzelali w składzie: Mateusz Wejnerowski, Kacper Drewniak, W. Drewniak. . Brązowy medal zdobył ULKS Zbójnik Żywiec w składzie: Nikodem Adamek, Witold Wrzeszcz, Natan Budka.

W konkurencji mikstów niespodziewanie wygrała para Zbójnika Żywiec Joanna Niewdana i Nikodem Adamek pokonując w finale faworyzowaną parę z Krakowa. Wśród młodzieżowców brązowy medal wywalczył Tomasz Domagała z Łucznika..

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Zgierzu
W hali sportowej OSiR w Zgierzu odbyły się z udziałem 250 zawodników z 49 klubów Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Mistrz Polski Seniorów z Mistrzostw Polski w Wilkowicach niespełna 17-letni Filip Łazowski powtórzył swój sukces w swojej kategorii wiekowej juniora młodszego i wygrał wszystkie swoje pojedynki od 1/16 finału do finału w którym pokonał Andrzeja Neściora z KS Agros Zamość wynikiem 7:1 pkt. strzelając w ostatniej serii 3x„10”-tkę.

Dużą niespodziankę sprawił kolega klubowy Filipa - Mateusz Mędrzak zdobywając brązowy medal i dwóch łuczników z Żywca stanęło na podium, ósme miejsce zajął Adam Wojtala. Drużynowo jednak pomimo prowadzenia po kwalifikacjach żywczanie zdobyli brązowy medal: F. Łazowski, M. Mędrzak, A. Wojtala. Wygrała drużyna KS Agros Zamość będąca po kwalifikacjach za żywczanami.

Bardzo dobrze spisała się druga drużyna Łucznika zajmując wysoką siódmą lokatę: Piotr Kastelik, Zbigniew Gruszecki i Konrad Kupczak.

Nie powiodło się Karolinie Jurasz, która prowadziła po kwalifikacjach i po przegranym pojedynku 1:7 pkt. w ¼ finału z Pauliną Pintak z Obuwnika Prudnik, która zajmowała ósme miejsce po kwalifikacjach. Paulina Pintak zdobyła później złoty medal.

Drużynowo żywczanki zajmujące drugie miejsce po kwalifikacjach przegrały niespodziewanie w ½ finału z drużyną zajmującą dopiero 11 miejsce z klubu LKS Jar Kielnarowa i zdobyły brązowy medal. Żywczanki strzelały w składzie: K. Jurasz, Joanna Misiura, Łucja Waligóra, Marta Hyla.

W konkurencji mikstów Filip Łazowski i Karolina Jurasz zdobyli złoty medal, pokonując w finale parę Mateusz Mędrzak i Joanna Misiura. Żywczanie zaznaczyli supremację w tej konkurencji. Filip Łazowski okazał się największym odkryciem i talentem w kraju w sezonie halowym zostając multimedalistą. Do 2 złotych i 1 srebrnego medali zdobytych w Mistrzostwach Polski Seniorów w Zgierzu w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych dorzucił do swojej kolekcji 2 złote i 1 brązowy medal.

W kategorii łuków bloczkowych srebrny medal zdobył Marcin Arast z Łucznika, a wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Żaneta Biernat przed Anną Kubaczko i siostrą Patrycją Biernat (wszystkie z Łucznika).

Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Tyczynie k/Rzeszowa
W sali gimnastycznej Gimnazjum w Tyczynie k/Rzeszowa z udziałem 172 zawodników odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w najniższej kategorii wiekowej.

Najlepiej spisały się dziewczęta z Łucznika Żywiec, które zdobyły złoty medal drużynowo przed ULKS Sokole Oko Zawadka i UKS Talent Wrocław. Żywczanki strzelały w składzie: Paulina Weichamer, Klaudia Płaza, Martyna Zuziak, Mariola Michalska. Pojedynek o złoty medal z zawodniczkami spod Wadowic był niezwykle wyrównany i przy remisowym wyniku o zwycięstwie zadecydowała większa ilość „10”-ek o 8 trafień u żywczanek.

Indywidualnie wysoką czwartą lokatę zajęła Paulina Weichamer przegrywając swój pojedynek o brązowy medal tylko o 3 pkt. po dwóch dniach zmagań. Wśród młodziczek młodszych Maja Rakowska zajęła również czwartą lokatę. Drużynowo najmłodsze młodziczki zajęły piąte miejsce: M.Rakowska, Tacjana Matuszek, Jagoda Hajduk, Julia Hajduk.

- Zdobyte medale w Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowców, Juniorów Młodszych i w tym największe sukcesy najmłodszych zawodników Filipa i Oskara w Mistrzostwach Polski Seniorów w Wilkowicach to najlepszy prezent od zawodników dla klubu LKS Łucznik Żywiec obchodzącego w tym roku jubileusz 35-lecia, w roku 100-lecia uzyskania niepodległości i 750-lecia miasta Żywca. Jubileuszowe uroczystości w klubie odbędą się w I połowie października br - informuje prezes Jan Lach.