Żywiec: Bardzo udany rok dla łuczników Łucznika Żywiec

ŁUG
łucznik żywiec
Żywieccy łucznicy zakończyli już sezon przedolimpijski 2011. Okazuje się, że zawodnicy są w świetnej formie. Dają z siebie wszystko, aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki dla klubu

Czas podsumować dokonania młodych sportowców. Ostatnimi zawodami w kraju, w których uczestniczyli był XXII Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o Złotą Ciupagę Góralską w Żywcu. Wśród seniorów - kobiet wygrała Wioleta Myszor (Łucznik Żywiec).

W grupie juniorów, najlepsza była Marlena Wejnerowska (Łucznik Żywiec).

W Klubowym Pucharze Europy w Hannoverze wysoką, czwartą lokatę w Europie zdobył zespół "Łucznika" w składzie: Natalia Leśniak, Paula Wyczechowska oraz Wioleta Myszor.

Zakończona w Żywcu IV runda rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski, wyłoniła najlepsze drużyny łucznicze w kraju w roku 2011.

Tytuł mistrzowski zdobyły żywczanki: Natalia Leśniak, Paula Wyczechowska, Wioleta Myszor, Joanna Rząsa i Anna Jończy.

Drużyna męska Łucznika wywalczyła dopiero czwarte miejsce (Piotr Piątek, Tomasz Cis, Paweł Zarzecki, Maciej Szemik i Bartłomiej Stanko).

W Mistrzostwach Polski Seniorów w Chorzowie triumf święcili także żywczanie. Tytuły mistrzowskie i złote medale zdobyli: zespół kobiet w składzie Natalia Leśniak, Paula Wyczechowska, Wioleta Myszor oraz Joanna Rząsa. Wygrały w finale z klubem Piątka Zgierz.

W pojedynku ćwierćfinałowym ze Społem Łódź panie z Łucznika wynikiem 224 pkt., na 240 możliwych, ustanowiły nowy rekord Polski.
Wszystkie tytuły zawodnicy uzyskują w strzelaniu na odległość 70 metrów (konkurencja olimpijska), eliminując po kolei przeciwników.
Złoty medal zdobyli także łucznicy w kategorii łuki bloczkowe (Łukasz Lach, Jerzy Więzik, a także Witold Kijas.

W konkurencji mikst (mężczyzna i kobieta) złoty medal zdobył też mikst w składzie Natalia Leśniak i Paweł Zarzecki, wygrywając w finale z drugim mikstem Łucznika: Piątek i Myszor. Indywidualnie tytuł wicemistrzowski zdobyła Natalia Leśniak, a czwarte miejsce wywalczył Piotr Piątek.
W mistrzostwach świata juniorów szóste miejsce indywidualnie uzyskała Paula Wyczechowska, siódme Natalia Leśniak.

Cieszy to, że piąte miejsce drużynowo zdobyli Paula Wyczechowska, Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) oraz Joanna Kamińska Czarna Strzała Bytom.
Kwalifikację olimpijską zdobyła Natalia Leśniak, zajmując dziewiąte miejsce w mistrzostwach świata seniorów w Turynie.

Rekordzistką świata juniorek została z kolei Paula Wyczechowska, która podczas Pucharu Europy juniorów w Armenii ustanowiła nowy rekord świata w konkurencji mikst wraz z Piotrem Nowakiem (Karima Prząsław), wynikiem 151 pkt.

W grupie szkolenia olimpijskiego Londyn 2012, na podstawie wyników sportowych uzyskanych w sezonie sportowym 2011, z Łucznika znaleźli się: Paula Wyczechowska, Natalia Leśniak, Wioleta Myszor oraz Piotr Piątek.

Łuczników w 2012 roku czeka kilka bardzo ważnych imprez, między innymi będą to mistrzostwa Europy w Amsterdamie, drużynowa kwalifikacja olimpijska w Ogden USA (koniec czerwca), a także mistrzostwa Europy juniorów w Danii i Akademickie Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. Trzymamy kciuki.