Żywieccy ciężarowcy z medalami mistrzostw Polski

ŁUG
Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do 17 lat w Podnoszeniu Ciężarów odbyły się w Hrubieszowie (województwo lubelskie).

Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodniczek oraz zawodników z całego kraju.
Wśród startujących nie zabrakło również zawodników z sekcji ciężarowców żywieckiego Towarzystwa Sportowego Czarni-Góral.
Do zmagań przystąpiło pięciu naszych reprezentantów.
W kategorii do 48 kg, w grupie dziewczyn Aneta Pawlus wynikiem 78 kg w dwuboju zajęła piąte miejsce. Natomiast w kat. do 58 kg, Anna Pieczara wynikiem 101 kg w dwuboju także wywalczyła piątą pozycję.
W kat. do 56 kg, wśród chłopców Marcin Urban wynikiem 176 kg w dwuboju zdobył srebrny medal. Ten sam zawodnik w podrzucie wynikiem 99 kg uzyskał z kolei brązowy medal. Jego brat, Jakub Urban wynikiem 171 kg w dwuboju zajął szóste miejsce, a w podrzucie wynikiem 99 kg udało mu się zdobyć srebrny medal. Wyprzedził swojego brata Marcina wagą ciała. W najmocniej obstawionej kategorii do 69 kg, Wiktor Kudzia wynikiem 175 kg zajął 15 miejsce. W klasyfikacji klubowej Góral Żywiec zajął dziesiąte miejsce na 52 kluby.