Żywieccy łucznicy znów oddali wiele celnych strzałów

ŁUG
Ponad 150 zawodników z Polski, Słowacji i Ukrainy wzięło udział w 21. turnieju łuczniczym "O Złotą Ciupagę Góralską", który odbył się w Żywcu. Podczas zmagań przeprowadzonych na torach łuczniczych, a także parku Habsburgów, które kończą otwarty sezon w tej dyscyplinie, ustanowiono dwa nowe rekordy Polski.

Piotr Piątek oraz Paula Wyczechowska, reprezentujący LKS Łucznik Żywiec, uzyskali 148 pkt. W finałowym pojedynku w konkurencji mikstów na olimpijskiej odległości 70 m drugi rekord Polski ustanowił zawodnik Stelli Kielce - Hubert Soboń 339 pkt. na odległości 60 m w kategorii juniorów młodszych.
W finałach, po strzelaninach kwalifikacyjnych, w konkurencji 2 x 70 m, wśród kobiet najlepsza okazała się Kateryna Paleha z Lwowa, która w finale pokonała Paulę Wyczechowską z Łucznika Żywiec i Polinę Rodionową.

Paula Wyczechowska oraz Natalia Leśniak będą jeszcze juniorkami w 2011 roku. To aktualne wicemistrzynie Europy juniorek wraz z Joanną Rząsą (też z Łucznika). Na piątym miejscu sklasyfikowana została Anna Jończy z klubu Łucznik Żywiec.
Wśród mężczyzn wygrał Jacek Proć, zawodnik klubu Strzelec Legnica, przed Wiatrem Maciejem (Obuwnik Prudnik), Piątkiem Piotrem (Łucznik Żywiec). Czwarte miejsce zajął Mateusz Toborowicz, a piąte Tomasz Cis (z Łucznika Żywiec).
Najlepszy ze śląskich zawodników wśród juniorów młodszych był Aleksander Grzymek z UKS Dziesiątka Jaworze (czwarte miejsce).
Piotr Piątek, który jest aktualnym drugim akademickim wicemistrzem świata z Chin z września 2010 roku, w Żywcu był dopiero trzeci.

W klasyfikacji mikstów wygrał wspomniany duet Piątek/Wyczechowska przed Polską II - Dobrowolski Rafal Stella i Joanna Rząsa Łucznik. Trzecie miejsce wygrała ekipa Polska III - Proć/Leśniak, a Ukraina zajęła dopiero czwartą pozycję.
W strzelaninach drużynowych wśród kobiet wygrała Polska I (Wyczechowska, Rząsa, Leśniak) pokonując Ukrainę bardzo dobrym wynikiem 214 pkt. Także w grupie mężczyzn wygrała Polska II (Proć, Piątek, Dobrowolski).

Warto dodać, że od listopada żywieccy łucznicy rozpoczynają sezon halowy.