Żywieccy modelarze dobrze sterowali na wodzie

ŁUG
Żywieccy modelarze.
Żywieccy modelarze. ARC
17. Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska oraz eliminacje do Mistrzostw Polski modeli pływających sterowanych radiem, przeprowadzono w Rudzie Śląskiej.

W zawodach uczestniczyło aż 120 pasjonatów modelarstwa z całej Polski, a także silna reprezentacja z Czech.

Na imprezę pojechali również zawodnicy z modelarni działającej w żywieckim Miejskim Centrum Kultury. Nasza ekipa wystąpiła w składzie: Maciej Wandzel i Szczepan Pieronek. To uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu, mają po 11 lat i startowali w kategorii młodzików. Oprócz nich, w rywalizacji brał też udział Bohdan Śliwa, który zaliczony został do kategorii seniorów.

W trzydniowych zmaganiach o medale i nominacje do Mistrzostw Polski, Szczepan Pieronek zdobył srebrny medal, uzyskując doskonały wynik punktowy (97,5 punktów na 100 możliwych do zdobycia).

Maciej Wandzel zdobył z kolei 97 punktów, dzięki czemu otrzymał brązowy medal. Natomiast Bohdan Śliwa zajął szóste miejsce w kategorii modeli żaglowych radiem sterowanych.

W klasyfikacji drużynowej żywieccy zawodnicy zajęli ósme miejsce, na osiemnaście drużyn z całego kraju.

Modelarze z MCK w Żywcu już w czerwcu wystartują w kolejnej imprezie. Tym razem będą to Mistrzostwa Polski.