Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież z Rokitna w projekcie naukowym Fundacji PGNiG "Być jak Ignacy". Przez doświadczenia uczą się o odnawialnych źródłach energii. WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Grupa badawcza poznaje zasady działania paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, wodnych, biogazowni, elektrowni jądrowej – co pozwala nam lepiej zrozumieć, jak możemy wykorzystać je dla dobra naszej planety.
Grupa badawcza poznaje zasady działania paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, wodnych, biogazowni, elektrowni jądrowej – co pozwala nam lepiej zrozumieć, jak możemy wykorzystać je dla dobra naszej planety. Agnieszka Pasierbińska-Bijak
Uczniowie z siódmej klasy Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Rokitnie w gminie Szczekociny utworzyli Klub Naukowy "Fizykomaniacy," który realizuje innowacyjny i ekologiczny projekt „Być jak Ignacy”, zainicjowany przez Fundację PGNiG. W ramach niego uczniowie zgłębiają działanie, i promują wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Jak wyglądają ich zajęcia? Jakie doświadczenie przeprowadzają? Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA

W Rokitnie młodzież poznaje tajniki odnawialnych źródeł energii

Inicjatorką projektu jest Agnieszka Pasierbińska-Bijak, wicedyrektor szkoły, pełniąca jednocześnie rolę nauczycielka fizyki. Młodzież podczas zajęć praktycznie uczy się o nowych technologiach i innowacjach w dziedzinie energii odnawialnej. Grupa badawcza poznaje zasady działania paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, wodnych, biogazowni, elektrowni jądrowej – co pozwala nam lepiej zrozumieć, jak możemy wykorzystać je dla dobra naszej planety.

-Jestem przekonana, że realizacja projektu pobudza świadomość ekologiczną, zarówno uczniów, jak i społeczności lokalnej. Poprzez nasze działania edukacyjne i promocyjne zachęcamy innych do korzystania z odnawialnych źródeł energii oraz do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska - mówi Agnieszka Pasierbińska-Bijak, opiekun grupy.

Zobaczcie jedno z zadań projektowych:

Zobaczcie zdjęcia z realizacji projektu

Nauka przez projekt i praktykę - klucz do sukcesu

Uczniowie mówią, że udział w projekcie to wspaniała przygoda i bardzo wartościowy czas, ponieważ uczą się przez doświadczanie, co wpływa na ich duże zaangażowanie i chęć pogłębiania wiedzy. Poza tym podczas projektowej formy zajęć uczniowie mają okazję ćwiczyć kompetencje przyszłości życia dorosłego, takie jak: współpraca, kreatywność, krytyczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów.

-Uczestnictwo w projekcie  pomogło nam również lepiej zrozumieć, jak ogromny mamy wpływ na naszą planetę, zarówno negatywny, jak i pozytywny. Zaczęliśmy patrzeć na nasze otoczenie z większą troską i szacunkiem, a także zdaliśmy sobie sprawę, że każdy z nas niezależnie od wieku może wnieść swoje drobne, ale istotne zmiany w kierunki lepszej przyszłości dla naszej planety - przekazują uczniowie.

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem konkursu jest między innymi popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach. Patronem honorowym jest Minister Edukacji i Nauki.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zawiercie.naszemiasto.pl Nasze Miasto