MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bielska Lewica wróciła do samorządu. Komu w drugiej turze wyborów kibicuje wiceminister Koperski?

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
Konferencja Lewicy przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.
Konferencja Lewicy przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Kamil Lorańczyk
Bielska Lewica wróciła do samorządu. - Nasz plan udało się zrealizować, choć nie w 100 procentach – powiedział na piątkowej konferencji wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski. Jak zaznaczył, dopełnieniem całości byłby wybór radnego z okręgu nr 1 do Sejmiku Województwa Śląskiego. Zapytany przez DZ o dogrywki w wyborach samorządowych w beskidzkich miejscowościach powiedział, komu kibicuje w Bielsku-Białej i Żywcu.

Spis treści

Bielska Lewica wróciła do samorządu

Powrót do lokalnego samorządu Lewica zaakcentowała w piątek, 12 kwietnia, przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, gdzie do wyników wyborów i nie tylko odnieśli się wiceminister Przemysław Koperski oraz nowo wybrani radni powiatowi Ryszard Rączka i Leszek Obracaj.

– Mamy dwójkę radnych z Lewicy, którzy będą reprezentowali mieszkańców o centrowych poglądach. Wierzymy, że zarówno w powiecie bielski, jak i sejmiku będziemy mieli wpływ na to, jakie władze powstaną – mówił Przemysław Koperski.

Obaj radni – Ryszard Rączka (okręg: Szczyrk, Buczkowice, Wilkowice) i Leszek Obracaj (okręg: Jasienica i Jaworze) – dziękowali mieszkańcom za zaufanie, głosy i wsparcie w wyborach. Podkreślali przy tym, że będą pracować dla dobra regionu, wykorzystując swoje doświadczenie. Leszek Obracaj w latach 2010-2014 był radnym powiatowym, z kolei Ryszard Rączka przez parę lat był sołtysem Wilkowic, a także prezesem klubu GLKS Wilkowice, zaś obecnie w jego strukturach pełni funkcję wiceprezesa.

Przemysław Koperski, zwracając uwagę na znajomość środowiska sportowego przez obu nowych radnych, zapowiedział, że Lewica będzie zabiegać o to, aby Leszek Obracaj został członkiem zarządu powiatu, odpowiedzialnym za sprawy sportu, a Ryszard Rączka był jednym z liderów komisji sportu. - Dla nas jest bardzo ważne skupienie się na dwóch obszarach; pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej oraz wsparciu rozwoju sportu dzieci i młodzieży – dodał.

Wiceminister przyznał także, że Lewica zamierza podjąć rozmowy ze starostą bielskim o nowym układzie koalicyjnym. - Wierzymy, że starosta zdecyduje się na współpracę z demokratycznymi siłami. Planujemy powołać wspólny, 11-osobowy klub Lewicy, Platformy Obywatelskiej, Nowej Inicjatywy i PSL-u – zaznaczył.

Dogrywki w Beskidach. Druga tura w Bielsku-Białej, Cieszynie i Żywcu

W największych beskidzkich miejscowościach nie doszło do rozstrzygnięć w pierwszej turze. Do dogrywek w wyborach samorządowych dojdzie w Bielsku-Białej, Cieszynie oraz Żywcu. Zapytany przez Dziennik Zachodni o swoje przewidywania wiceminister Koperski stwierdził, że spodziewa się pewnego zwycięstwa prezydenta Jarosława Klimaszewskiego. - Uważam, że prezydent Klimaszewski jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem w Bielsku-Białej – dodał.

- Jeśli chodzi o Żywiec, to kibicuję burmistrzowi Antoniemu Szlagorowi. To osoba, która gwarantuje dobrą współpracę między rządem a samorządem. Jest stabilnym i pewnym elementem. Zawsze współpracował z wszystkimi, niezależnie od tego, kto rządził. Wiemy, że pan burmistrz Szlagor potrafił z każdym się dogadać. Dzisiaj realizujemy duże projekty, wielką inwestycję z Żywcem, jaką jest ścieżka wokół Jeziora Żywieckiego. To są zasługi pana burmistrza – powiedział wiceminister.

W Cieszynie obie rywalizujące o fotel burmistrza kandydatki są bliskie bielskiej Lewicy.

- Czekamy na ten wynik z zapartym tchem. Z jednej strony pani prof. Wowrzeczka, a z drugiej pani Gabriela Staszkiewicz, która zawsze stała po stronie opozycji w tych trudnych czasach – podsumował Koperski.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bielska Lewica wróciła do samorządu. Komu w drugiej turze wyborów kibicuje wiceminister Koperski? - Bielsko-Biała Nasze Miasto

Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto