MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec akcji Świąteczna Zwrotka Ż. Ponad tysiąc butelek po piwie od wędkarzy

JAK
FOT. Antoni Szlagor/SSR Żywiec/FB
Dzisiaj 20 grudnia zakończyła się kolejna edycja ekologicznej akcji Świąteczna Zwrotka Ż, podczas której żywczanie dali butelkom drugie życie. W ten sposób mieszkańcy dbają o środowisko i swoje najbliższe otoczenie. Dodatkowo organizator zbiórki Arcyksiążęcy Browar w Żywcu za każdą zwróconą butelkę przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnej gastronomii. Akcję mocno wsparli żywieccy wędkarze.

Świetne połączenie dwóch akcji kończy powoli drugą edycję Świątecznej Zwrotki Ż. Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego w tym roku przeprowadziła łącznie 11 akcji sprzątania brzegów rzek i Jeziora Żywieckiego. Wśród zebranych śmieci sporo było oczywiście butelek po piwie. Dziś w ramach Świątecznej Zwrotki Ż oddali ponad 1000 butelek, przyczyniając się w ten sposób do zakupu posiłków dla służby zdrowia, u lokalnych producentów, a jeszcze mocniej do zwiększenia świadomości, że butelki powinno się zbierać i oddawać - poinformował Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

- Warto dodać, iż oddane butelki w znacznym stopniu pochodzą z akcji sprzątania brzegów rzek i zbiorników zaporowych. Tylko w tym roku, Strażnicy SSR Żywiec wzięli udział w 11 akcjach zbierania śmieci wspólnie zbierając ponad 3 000 worków śmieci - podkreślili wędkarze ze Społecznej Straży Rybackiej Żywiec na FB.

Podczas drugiej edycji akcji Świąteczna Zwrotka Ż w specjalnej strefie na Rynku mieszkańcy Żywca mogli od piątku 18 grudnia oddawać butelki zwrotne bez paragonu marek Żywiec, Brackie Żatecky Pils, Leżajsk, Specjal, EB, Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Namysłów Pils. Za każdą zwróconą butelkę każdy otrzymał 0,35 zł. W ramach akcji na żywieckim rynku stanął także podświetlany napis Żywiec, który pozostanie z mieszkańcami na dłużej.

- Moja obserwacja dotycząca tej części recyklingu jest taka, że powinno być więcej punktów, gdzie bez problemu powinno się butelki oddawać (bez przedstawiania paragonów) i że za dużo jest szklanych butelek bezzwrotnych, dlatego też w trosce o środowisko producenci napojów powinni zadbać o „kolejne życie” każdej sprzedanej przez siebie butelki. Wtedy z pewnością nasi wędkarze i inne organizacje oraz prywatne osoby, które biorą udział w akcjach sprzątania nie musiałaby zbierać takich ilości szklanych opakowań, jak ma to miejsce obecnie - podkreślił burmistrz Szlagor.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto